У «ПортСity» відкидають звинувачення у плагіаті

Організатори «Lutsk Fashion Week» відкидають звинувачення у плагіаті та запевняють, що нічого не чули про «Volyn Fashion Week».

Про це Волинському Агентству Розслідувань розповіли організатори «Lutsk Fashion Week».

У «ПортСity» прокоментували допис однієї з ініціаторок з «Volyn Fashion Week» Богдани Стельмах про крадіжку ідеї організувати подібний захід у торговому центрі.

Нагадаємо, активістка стверджувала, що «Lutsk Fashion Week» – це плагіат на ідею «Volyn Fashion Week».

«Ще в червні цього року в нас визріла ідея організувати в Луцьку захід, який би привернув увагу до талановитих українських дизайнерів. Почали вести перемовини, розробили логотип, створили сайт… На початку вересня ми анонсували подію (зокрема й у Facebook) – Volyn Fashion Week. Наше повідомлення за кілька днів набрало більше 700 переглядів і перепостів. Одночасно ми займалися залученням партнерів, учасників, технічною підготовкою заходу. Загалом про подію дізналося близько 1000 людей. І от у понеділок, 7 вересня, ми раптом дізнаємося, що ТАКУ Ж ПОДІЮ, із дещо зміненою назвою (Lutsk Fashion Week), У ТІ Ж ДАТИ (!!!), організовує ТЦ ПортСity. Більше того (!!!), навіть заходи в межах події – одні й ті ж, просто скопійовано (Ctrl+C – Ctrl+V). Менеджери ТЦ ПортСity навіть не додумалися вигадати щось своє (і то підвищує нашу самооцінку і понижує їх рівень професійності). А коли ми зателефонували за вказаним номером, щоб поцікавитися детальніше про подію, виявилося, що людина нічого толком розповісти не може.Та найцікавіше було тоді, коли ми сказали, що чули про Volyn Fashion Week і запитали, чи Lutsk Fashion Week – це те саме. На тому кінці дроту відповіли, що так, це та сама подія. І вже геть зовсім на завершення, щоб відкрити всі карти: подія Volyn Fashion Week була запланована в Спортивно-розважальному комплексі «Адреналін Сіті». Ми розуміємо, що таке конкуренція в бізнесі. Але те, як повів себе ПортСity, – це не гідний вчинок, не конкуренція, а дешевий плагіат. До європейського рівня ще дуже далеко…», – пише Стельмах.

Натомість за словами організаторів «Lutsk Fashion Week», про те, що планується схожий захід почули вперше після виходу статті на ВАР, «так як жодної реклами чи медійного оголошення про таку подію не було».

«В той час як у нас: вийшла поліграфія, реклама на радіо, в інтернеті і не 7 вересня, як оголошується, а 1.09.2015. Тому для нас це справді була новина, про крадіжку ідеї навіть і близько не йдеться інакше  VolynFashionWeek така сама крадіжка UkrainianFashionWeek або MilanVolynFashionWeek, та й таймінг у всіх тижнів моди зазвичай ідентичний, в цьому немає нічого дивного, він є на всіх офіційних ресурсах.  До речі, таймінгу та умов участі так звана активістка ніде не публікувала, де ми мали це скопіювати для нас теж новина.  Ідея проведення LutskFashionWeek події виникла лише після звернення орендарів та сторонніх партнерів дизайнерів про можливості розширених показів та презентацій колекцій осінь-зима 2015 протягом кількох днів, а не в один вечір, як ми робимо це зазвичай», – пояснюють у «ПортСity».

«1000 людей це, звісно, дуже багато зважаючи на населення Луцька в 230 000 осіб. Введіть VolynFashionWeek в будь-яку пошукову систему чи буде хоч якась інформація про партнерів, учасників, дати, регламент…. Окрім статті що ПортCity вкрали ідею  – жодної інформації.  У нас купа інших способів залучити аудиторію до себе в ТРЦ, набагато менш коштовних, ніж запланований тиждень моди, для нас це абсолютно некомерційний проект, це – імідж і бажання підтримати наших орендарів та молоді таланти, показати лучанам, що у нас теж щось відбувається в сфері моди та краси. Звинувачувати нас у плагіаті – вибачте, але це справді смішно. До речі, всеукраїнський тиждень моди запланований на 12-18 жовтня, з тим самим розкладом, виявляється вони теж вкрали ідею в Адреналін Сіті», – йдеться у коментарі організаторів «Volyn Fashion Week».

Окрім цього, звинувачені у плагіаті організатори стверджують, що на жодному з ресурсів не було оголошено дат проведення «VolynFashionWeek», «як в червні так і на даний момент».