Луцьк: конкурсантка в поліцію нарікає на непрофесіоналізм комісій

Лучанка Оксана, юрист за професією, яка є однією із 4200 конкурсантів у луцьку поліцію, розповіла про своє невдоволення роботою прийомної комісії.

Про це йдеться в публікації Вісник+К.

«Медичний огляд ми проходили перед іспитом на фізичну підготовку. У звичайній поліклініці. Лікарі не «напрягалися» з нашим оглядом. Пам’ятаю, дерматолог, копирсаючись у документах, спитав: «Проблеми по-чоловічому є?» У мене щелепа відпала: ні, кажу йому, нема, бо я взагалі-то дівчинка!» ‒ каже вона.

Крім того, дівчина незадоволена іспитом із фізпідготовки. «Потрібно було пробігти на швидкість 100 метрів,  кілометр і виконати згинання та розгинання рук в упорі лежачи (хлопці підтягувалися). І мені категорично не сподобалось, як деякі тренери (а це були викладачі-фізкультурники нашого Східноєвропейського університету), приймали ці нормативи. Наприклад, відтискання від підлоги має здаватись так, щоб кут у згині руки був 90 градусів, корпус рівненько. Але траплялися такі панянки, які ледь-ледь згинали руки, корпусом вигинались, як змійки, і їм це зараховувалось! Далі стометрівка – при мені троє дівчат побігли не на команду «руш», а на «увага». Це давало їм 1,5 секунди фори, що є вирішальним. На моє зауваження ніхто не звернув уваги, ніби оглухли всі враз. Та забіг на кілометр показав, хто є хто. Але знов-таки, я ж не знаю, кому які потім результати ці тренери позаписували…», ‒ переконує вона.

Конкурсантка зазначила, що між претендентами ходять чутки про хабарі. «Мовляв, 25 тисяч гривень – і ти в поліції. Але за руку нікого не схопили. Загалом атмосфера між нами хороша, бажаємо успіху один одному. Тут зібрались абсолютно різні люди. Когось покликала ідея змінити країну, когось спокусила велика зарплата, а когось жінка за руку насильно привела і контролює, щоб не втік часом, – бачила і таких (сміється. – Авт.). Багато сільських, безробітних», ‒ розповіла Оксана.

Щодо військово-лікарської комісії, то, за її словами, «старі кадри прориваються до нової системи». «Всіх кандидатів закликали по алфавіту, а працівників МВС поза чергою і з таким: «Юра, заходь». А в Юри пузо до колін і три підборіддя. Ми і досі дивуємося, як цей Юра підтягувався 12 разів та здавав біг на швидкість!» ‒ каже дівчина.

Нагадаємо, раніше двоє кандидатів у поліцейські Луцька Олексій Кушнєр та Оля Валянік розповіли, що в цілому задоволені рівнем організації відбору. «Робота організована дуже добре, все по-європейськи. Але іноді вже аж занадто – по п’ять разів повторюють, що і куди нести. Ніякого природного відбору (усміхається). Оскільки присилають лист, дзвонять-нагадують-перенагадують, то дехто навіть з місця не зрушує, щоб щось дізнатися. Але все відбувається дуже ввічливо, у мене лишилося позитивне враження», ‒ сказав Олексій.

ЧИТАТИ ІСТОРІЮ ОЛЕКСІЯ ТА ОЛІ «НЕ БУЛО РОЖЕВИХ ОКУЛЯРІВ – ВСЕ, МИ ВІДРАЗУ ПОЛІСМЕНИ»

«Іноді люди, які нас інспектували, самі не знали відповідей на всі питання. Ось наприклад під час загального тесту один хлопець спитав, чи можна користуватися калькулятором і йому дозволили. Хоч у листі чітко було вказано: не можна користуватися підручними засобами. Мене це дуже обурило. Але я думаю, що навіть якщо він порахував питання з математики на калькуляторі, то логікою не впорався. Загалом у  мене теж лишилося позитивне враження», ‒ додала Оля.