Як перекривали центр Луцька

Під стінами Волинської обласної прокуратури зібралися понад 50 активістів з вимогою люстрації у прокуратурі та МВС.

Акцію організував волинянин Ігор Козар та люди, які за словами чоловіка, підтримують його.

Пікет тривав одну годину – люди в масках перекривали рух на вулиці Винниченка біля будівлі обласної прокуратури, рухаючись по зебрі. У руках вони тримали плакати з лозунгами «Петрушина у відставку», «Корецький, де твоя совість» та «Досить кришувати бандитів». Люди, що зібралися на акцію, вимагали люстрації у силових відомствах Волині. Зокрема відставки начальника слідчого управління Анатолія Петрушина, начальника кримінальної міліції Олександра Балицького, начальника міліції Шацького району Анатолія Оксентюка, відставки прокурора області Дмитра Чепіжака, першого заступника прокурора Олега Корецького, головного слідчого прокурора Дмитра Мукана, Любомльського міжрайонного прокурора Ярослава Грищенка.

Учасники акції декілька разів на прохання міліції та пасажирів громадського транспорту пропускали тролейбуси та маршрутки.

«Акція спрямована на люстрацію МВС і прокуратури. Я зібрав людей через те, що сьогодні існує загроза моєму життю», – розповів Ігор Козар. Він каже, що організовувати акцію він вирішив після того, як зрозумів, що його справа зовсім не просувається. Чоловік їздив до Києва, але там його «відфутболили». Звертався у найвищі державні інституції, але допомоги від чиновників не дочекався, бо йому писали, що проблема має вирішити місце влада.

Ігор Козар проживав у селі Ростань та працював охоронцем у ПП «Флора» із 2013 року.

«Коли волинські власники виграли справу по фірмі, до мене приїхали додому і сказали: «прострелимо тобі ноги», – каже чоловік. Це сталося 15 липня. Після цього він звертався в обласну прокуратуру і міліцію, але на сьогодні, за його словами, справа не розглядається.

«Відповідей нема. Ведуться слідчі дії, на очні ставки возять. На очних ставках людина, яка мені погрожувала, відмовляється від цього і від того, що 19 липня його охоронники особисто стріляли в мою сторону», – додає Козар. Стріляють, за його словами, за наказом В’ячеслава Полякова, директора «Флори».

З приводу стрілянини 19 липня Ігор Козар розповідає, що тоді він був у складі охорони «Феміда-інтер», яких найняли охороняти майно. Проте до території охоронці не доїхали – спочатку була перевірка прикордонників на наявність зброї, яка не виявила предметів озброєння.

«Ми доїхали до Ростані, де начальник Шацького райвідділу Оксентюк відповів, що далі ми можемо лише пройти. Ми доходимо – а там стоїть розстріляний трактор і розстріляна машина», – каже Козар. Тому охоронці вирішили рухатися лісом. Проте тоді представники Полякова почали стріляти.

ДИВИТИСЯ ВІДЕО СТРІЛЯНИНИ В ШАЦЬКОМУ РАЙОНІ

Чоловік додає, що усі ці справи залягли в кабінетах, а він переживає за свою безпеку, бо «багато знає про Полякова». Тому він змушений був звернутися до підрозділу «Грифон» з проханням охороняти його.

Акція тривала одну годину. За цей час до активісті не вийшли працівники прокуратури, щоправда їм повідомили, що можуть прийняти у приймальному відділенні. Надалі Ігор Козар планує чекати відповідей від прокуратури та виконання оголошених вимог.