Що обіцяють кандидати на посаду начальника Волинської митниці

У Волинській обласній раді відбулися відкриті слухання претендентів на посаду начальника Волинської митниці, на яких вони презентували своє бачення роботи.

Кадрові слухання відбулися 17 вересня.

Участь у заході взяли два кандидату на посаду: виконувач обов’язків начальника Волинської митниці Юрій Мацібора та заступник начальника Черкаської митниці ДФС Віталій Миранюк.

Кандидати презентували план роботи та завдання, які першочергово має виконати новий начальник митниці.

Першим доповідав Юрій Мацібора, який від 25 серпня виконує обов’язки начальника Волинської митниці. «Якщо говорити про показники роботи Волинської митниці…за 15 банківських днів виконали перерахунок 258, 4 млн грн», ‒ розповів він.

Мацібора додав, що напередодні призначення в.о. він був у складі комісії, яка проводила перевірку роботи Волинської митниці, тому знає, що треба виправити.

«Практично ми зупинили «сіру» чи «чорну схему» вивезення брухту чорних металів з України», ‒ зазначив він . Зокрема, під час перевірки встановили факт незаконного перевезення 16 машин брухту. Схема працювала для обходження сплати мита.

Юрій Мацібора запевнив, що відколи він призначений виконувачем обов’язків начальника митниці, таких переміщень не було. Серед своїх досягнень він назвав також припинення переміщення великих партій контрабандних цигарок на польському та білоруських кордонах.

В. о. начальника Волинської митниці визначив головні завдання: наповнення бюджету шляхом припинення чорних схем контрабанди, тісна співпраця з іншими правоохоронними органами, обробка даних, впровадження аналітично-моніторингових груп та організація структури і зменшення чисельності штату працівників митниці, який Мацібора назвав «роздутим».

Також він наголосив на необхідності співпраці з польськими колегами. Водночас Мацібора наголосив, що категорично проти «однакового для всіх» митного збору.

«Сьогодні стоїть проблема кардинальних змін на митниці. На розкачування у нас часу немає, треба діяти чітко і швидко», ‒ підсумував він.

Віталій Миранюк теж має солідний стаж роботи на митниці – від рядового інспектора до заступника начальника Черкаської митниці ДФС. «При владі Януковича був звільнений з митниці, бо не був згодний з їхньою політикою», ‒ зазначив Миранюк.

Серед основних завдань він виокремив такі: удосконалення управлінської діяльності у частині прийняття професійних кадрових рішень. Тому вважає за необхідне створити відкрити кадрову комісію із залученням громадськості. Ввести додатковий контроль кадрової комісії за діяльністю посадових осіб митниці – за результатами її роботи проводити «Перегляд» кадрових рішень та застосовувати стягнення.

Наголосив на необхідності обміну інформацією з правоохоронних органів щодо контрабанди та економічних злочинів. Миранюк зазначив, що митниця має стати природним мостом між бізнесом та громадськістю.

Як окреме завдання він визначив боротьбу з контрабандою у кілька етапів, а також необхідність посилення співпраці з органами місцевого самоврядування.

Серед найважливіших завдань визначив також боротьбу з корупцією та контрабандою. Тут боротися треба разом з правоохоронними органами, оскільки частина контрабанди реалізується безпосередньо у районах – вважає кандидат на посаду керівника митниці.

Обидва кандидати задекларували наміри співпраці з громадськістю та взаємодії з правоохоронними органами.