У Луцьку вшанували загиблих журналістів

Волинські медійники та небайдужі лучани зібралися у центрі міста, щоб вшанувати пам’ять журналістів, загиблих під час виконання професійних обов’язків та за нез’ясованих обставин.

За загиблими відслужили молебень у День пам’яті Георгія Гонгадзе 16 вересня в центрі міста.

Як розповіла представник Незалежної медіа профспілки України на Волині Оксана Швець, за роки незалежності під час виконання професійних обов’язків та за нез’ясованих обставин загинули 64 журналісти. А за даними Інституту масової інформації за 8 місяцsв цього року в Україіні було 224 порушення прав журналістів. У минулому 2014-у році їх було аж 995. Це убивства, насилля, цензура, перешкоджання професійній діяльності тощо.

За словами Оксани Швець, за останні два роки на Волині теж було кілька випадків порушень прав журналістів. Так, під час представлення губернатора Олександра Башкаленка на захід не пустили журналістів, зокрема Майю Голуб. Через це розпочалося кримінальне провадження, яке потім закрили.

Також під час виборів ректора ЛНТУ журналіста Юрія Горбача не пустили на підрахунок голосів. На концерті пам’яті Андрія Кузьменка не дозволили знімати журналістці Ірині Качан.

А під час візиту міністра палива та енергетики Володимира Демчишина на захід не пустили журналістів інтернет-видання «Буг».