Терористи не відводять важке озброєння, – ОБСЄ

Members of the Ukrainian armed forces ride armoured personnel carriers as they pull back from Debaltseve region, near Artemivsk February 26, 2015. Ukraine's military reported no combat casualties at the front for a second straight day on Thursday, a sign that a ceasefire deal has held at last after rebels initially ignored it to launch one of the biggest battles of the war last week.  REUTERS/Gleb Garanich  (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST MILITARY CONFLICT)

За останній тиждень ОБСЄ зафіксувала відведення зброї українськими підрозділами на Донбасі, однак не побачила аналогічних кроків з боку бойовиків.

Про це заявив заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг під час брифінгу в Києві, – повідомляє Українська правда.

“Ми спостерігали рух військової техніки, в більшості випадків у напрямку від лінії зіткнення, на контрольованій урядом території … Озброєння, включаючи танки, посувалося на захід”, – сказав він.

“СММ не зафіксувала паралельного руху в таких же масштабах в районах, контрольованих т.зв. “ДНР”. Зате СММ навпаки бачила озброєння в районі Горлівки”, – підкреслив Хуг.

За його словами, ОБСЄ також продовжує відвідувати місця зберігання важкого озброєння і фіксує, що там з обох сторін деколи відсутня відповідна зброя.

Хуг зауважив, що бувають випадки, коли спостерігачам забороняють доступ в окремі райони.

В цілому, підкреслив він, ОБСЄ зафіксувала значне зниження випадків порушення перемир’я в Донецькій і Луганській областях і вітає здатність сторін зберігати усталене перемир’я протягом двох тижнів підряд.

“У той же час досі залишається велика концентрація озброєння, включаючи населені пункти, тому СММ відчуває обережний оптимізм і сподівається, що сторони продемонструють політичну волю вирішити конфлікт”, – зауважив Хуг.