На Волині тервиборчкоми порушують закон, – Опора

Окремі територіальні виборчі комісії на Волині зібрались на перше засідання з порушенням термінів, визначених законом «Про місцеві вибори», а окремі районні ТВК невчасно оприлюднили рішення про формування сільських та селищних виборчих комісій.

Про це повідомляють у обласному осередку громадянської мережі «Опора».

У Ратнівському районі рішення про формування сільських та селищних ТВК районна виборча комісія прийняла 11 вересня. Під час спроби 14 вересня довідатись, як розпочали свою роботу окремі сільські, селищні ТВК, активісти «Опори» виявили, що комісії тільки запланували свої перші засідання.

Активісти взяли коментарі у деяких голів сільських територіальних виборчих комісій, зокрема Заліської, Млинівської, Поступельської, Гутянської, Залухівської, Здомишельської, Самари-Оріхівської та Видраницької. Усі без винятку голови сільських ТВК пояснюють ситуацію тим, що Ратнівська районна виборча комісія повідомила їм про формування відповідних комісій лише 13 вересня ввечері.

Схожа ситуація і у Рожищенському районі. Рішення про формування міських, сільських та селищних виборчих комісій Рожищенська районна виборча комісія прийняла ще 12 вересня. Та Кременецька, Уляниківська та Копачівська сільські виборчі комісії зібрались на перше засідання 15 вересня, а Рожищенська міська виборча комісія запланувала своє перше засідання на 16 вересня, оскільки станом на 15 вересня міськвиконком ще не виділив їй для роботи приміщення.

Відповідно до частини 1 статті 73 Закону України «Про місцеві вибори» органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи в межах своїх повноважень зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень, зокрема надавати необхідні приміщення для виборчих комісій та повідомляти про їх місцезнаходження, надавати згідно з установленими ЦВК нормами обладнання, інвентар, оргтехніку.

Зафіксували і проблеми із оприлюдненням рішень ТВК. Далеко не всі районні, міські (міст обласного значення) територіальні виборчі комісії мають стенди офіційних матеріалів, які згідно з частиною 15 статті 27 Закону «Про місцеві вибори», мають обладнуватись у приміщенні комісії у місці, доступному для відвідувачів.

Рішення про формування складу міських, селищних, сільських ТВК районні та міські територіальні виборчі комісії оприлюднювали або на офіційних сайтах райдержадміністрацій, або в місцевих газетах, або ж просто на стенді офіційних матеріалів.

Володимир-Волинська, Горохівська, Іваничівська, Камінь-Каширська, Маневицька, Любешівська, Локачинська, Луцька, Любомльська, Нововолинська, Рожищенська виборчі комісії подали постанови про формування складу міських, сільських, селищних ТВК для оприлюднення у місцеві газети, відповідні номери яких вийшли лише 14-16 вересня. Ратнівська районна виборча комісія 14 вересня оприлюднила своє рішення на сайті райдержадміністрації.

«Ми не оприлюднили інформацію на сайті райдержадміністрації, оскільки в суботу і в неділю адміністрація не працювала. Будемо оприлюднювати в газеті, яка вийде у вівторок», – розповів голова Маневицької районної ТВК Федір Пальчук.

«Ми не повідомили сільські та селищні територіальні виборчі комісії про їх формування і не надіслали відповідні документи, оскільки ми маємо технічні проблеми», – прокоментувала ситуацію голова Рожищенської ТВК Валентина Романюк.

Крім того, не всі територіальні виборчі комісії мають печатки. До цього часу ТВК не оприлюднили в місцевих друкованих засобах масової інформації відомості про розмір грошової застави та спеціальний рахунок, на який вона вноситься (ч. 3 Ст. 44 Закону України «Про місцеві вибори»).