Шукають найкращих благодійників країни

У рамках національного конкурсу «Благодійна Україна – 2015» відзначать кращих українських благодійників і найбільш ефективні доброчинні ініціативи.

Про це повідомили організатори.

Цього року визначено п’ять напрямів, у яких встановлюється відзнака «Кращий благодійник» – культура, освіта, медицина, соціальний захист та допомога захисникам України.

У конкурсі можуть брати участь благодійники, які надавали допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2015 року; благодійні проекти (ініціативи), реалізація яких (повністю або окремого етапу) була здійснена у зазначений період; суспільні інституції, які у цей період провадили діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку благодійності в Україні, благоотримувачі, представники медіа.

Переможців визначатимуть в десяти основних і чотирьох спеціальних номінаціях:

 1. Благодійник: компанія – великий бізнес.
 2. Благодійник: компанія – середній бізнес.
 3. Благодійник: малий бізнес (у т.ч. фізична особа – підприємець).
 4. Благодійник: фізична особа.
 5. Благодійник: загальноукраїнський (у т.ч. міжнародний) благодійний фонд (організація).
 6. Благодійник: регіональний благодійний фонд (організація).
 7. Благодійник – неурядова організація.
 8. Благодійник: дитяча або молодіжна організація (спільнота).
 9. Народний благодійник.
 10. Благодійна акція (проект, програма) року.

Спеціальні номінації:

 • Ефективне використання благодійної допомоги.
 • Благодійність у медіа.
 • Інновації в благодійності.
 • Благодійник: допомога з-за кордону.

Спеціальні відзнаки Оргкомітету «Кращий благодійник» у сферах: культура, освіта, медицина, соціальний захист та допомога захисникам України.

Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, набувачі благодійної допомоги та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства, зацікавлені у розвитку та популяризації благодійних ініціатив.

Заявку можна завантажити тут: Zayavka_BlagoUkraine_2015. Заповнену заявку надсилати електронною поштою на адресу: konkurs.blago@gmail.com. До заявки доцільно додати заскановані фотографії, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які характеризують діяльність благодійника або хід реалізації благодійного проекту (ініціативи). Автори конкурсних заявок несуть відповідальність за достовірність наданої ними інформації.

Визначення переможців конкурсу відбуватиметься в період з 15 лютого по 10 березня 2016 року. Переможці визначаються Національною конкурсною комісією, за винятком номінацій «Народний благодійник» та «Благодійність у медіа».

Церемонія нагородження переможців пройде у березні 2016 року в Києві. Нагорода конкурсу «Благодійна Україна» – благодійний «Оскар», унікальна бурштинова статуетка «Янгол добра». Бурштиновий янгол – спільна розробка Асоціації «Український бурштиновий світ» та українських майстрів.

Кінцевий термін подачі заявок – 15 лютого 2016 року.

Докладніша інформація за телефоном (044) 537-12-80, e-mail: konkurs.blago@gmail.com, http://blagoukraine.org.

BU2015