Посадовці не хочуть судитися за скандальну котельню в Луцьку

Луцька міська рада та прокуратура міста Луцька не бачать причин звернутися в суд, щоб розірвати договір купівлі-продажу котельні на Карбишева, 2 у Луцьку, що опалює третину міста і перебуває у приватній власності.

Про це йдеться у відповідях постійні комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби із злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту.

Нагадаємо, 11 серпня 2015 року ця комісія рекомендувала підготувати позов для розірвання договору купівлі продажу котельні між «Східноєвропейського теплоенергетичною компанією» та «Захід-ТЕГ». Обидва підприємства пов’язують із групою компаній «Континіум».

Як ідеться у відповіді прокуратури Луцька, ТОВ «Енергетична компанія «Луцьктеплоенерго» (нині вона називається Східноєвропейська теплоенергетична компанія») зареєстрована у 2004 році рішенням виконкому. Її засновниками були підприємства «Луцьктепло», «Волинський шовковий комбінат» та «Енерго –Трейд». Два останні пов’язані із бізнесменами Олександром Кропивою і Леонідом Полячеком.

Проте 17 листопада 2005 року ТОВ «Енергетична компанія «Луцьктеплоенерго» відмовили у набутті права власності на котельню, яку вже включили до статутного капіталу товариства. Представники підприємства звернулися в суд. В результаті судової тяганини, що тривала майже рік, 7 листопада 2006 року Верховний суд України залишив у силі рішення господарського суду Волинської області про те, щоб дозволити приватизацію котельні.

23 вересня 2011 року вже перейменована «Східноєвропейська теплоенергетична компанія» продала котельню «Західній теплоенергетичній групі» двома угодами на суму 11 455 875 гривень та 5 145 125 гривень.

Тому на підставі законодавства зокрема того, що новий закон «Про прокуратуру» зменшує їх повноваження, у прокуратурі відмовилися оскаржувати договір в суді, адже його визнали законним в судовому порядку.

Натомість у відповіді міськвиконкому за підписом Миколи Романюка ідеться, що юридичний відділ міськради готує позов, однак там сумніваються у його доцільності через нібито велику суму суму судового збору, пропуск строків подання позову те, що самі не вірять у можливість перемогти в суді.

Тому на комісії депутатів просять «обговорити на комісії питання доцільність витрачання бюджетних коштів на оплату судового збору, враховуючи зміни до законодавства про судовий збір, за судовий процес, який скоріше за все не принесе бажаних результатів, висловлених у Ваших пропозиціях».

Нагадаємо, депутати Луцької міської ради не підтримали пропозицію про дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо землі на Карбишева, 2, де розташована одна із міських котелень.

Рішення прийняли під час сесії Луцької міськради у четвер, 30 липня.

На цю землю претендує ТОВ «ТЕГ-БАЛАНС». Засновником цього підприємства є компанія КАЛБЕРГ ХОЛДІНГС ЛІМІТЕД. Адреса засновника: АЛЕМЕН, КОРДЕРО, ГАЛІНДО І ЛІ ТРАСТ (БВІ) ЛІМІТЕД, а/с 3175, Роуд Таун, Тортола, ВІРҐІНСЬКІ ОСТРОВИ. Обсяг внеску до статутного фонду: 11862000 гривень. ТОВ «ТЕГ-БАЛАНС» зареєстроване у Луцьку за адресою: провулок Дорожній, 4.