Організаторка луцької порностудії піде до Євросуду

Співорганізаторка порностудії у Луцьку, колишня директорка модельного агентства «Гламур» Олена Дьоміна, яка була засуджена до 4 з половиною років позбавлення волі, готує звернення до Європейського суду з прав людини.

Про це пише Під прицілом.

Нагадаємо, свого часу Олена Дьоміна разом з двома громадянами Німеччини облаштували у Польщі онлайн-порностудію, куди поставляли дівчат з України. Згодом «компаньйони» організували такий же бізнес і в Луцьку. У 2011 році порностудію викрили працівники СБУ і відкрили кримінальне провадження проти кількох дівчат та Олени Дьоміної зокрема.

Суди і слідство тривали кілька років. Під час розгляду справи в суді жінка просила звільнити її від відбування покарання, посилаючись на хворобу. Потім клопотала, аби суд зменшив їй остаточний термін відбування покарання на кілька днів, які вона провела у СІЗО.

Зрештою, справа пройшла усі кола суддівської системи, засудженій призначали різний вид та термін покарання і зрештою Феміда засудила Олену Дьоміну до 4 з половиною років позбавлення волі.

Однак, і на цьому жінка не зупиняється і вже готує звернення до Європейського суду з прав людини.

Виявляється, що засуджена уже кілька разів просила Луцький міськрайонний суд продовжити їй термін перебування у Луцькому СІЗО, аби вона мала змогу приїжджати до суду і ознайомлюватися з матеріалами справи. Таку необхідність жінка пояснювала тим, що готує звернення до Європейського суду з прав людини.

Так, Луцький міськрайонний суд уже тричі рази поспіль дозволяв Дьоміній працювати з документами та матеріалами провадження.

І за збігом терміну дії чергової постанови, Олена Дьоміна уже вчетверте клопотала про те, аби її залишили в СІЗО ще на місяць.

Однак, цього разу суд розцінив прохання засудженої як зловживання правами і відмовив. Свою позицію головуючий Михайло Квятковський мотивував тим, що Дьоміній уже було надано достатньо часу для того, щоб підготувати своє звернення до Європейського суду з прав людини.

Натомість сама засуджена оскаржила постанову суду в апеляційному порядку, яку суд зможе розглянути лише у жовтні, позаяк суддя Апеляційного суду, якого було призначено для розгляду скарги наразі перебуває у відпустці.