Лучани на Сході: волонтерство, благодійність, пам’ять

На Сході в місті Волноваха побувала делегація з Луцька, учасники якої вшанували загиблих українських військових, передали благодійну допомогу медичним закладам, волонтерську – військовим та приєдналися до урочистих заходів.

Делегація з чиновників, посадовців та діячів культури відвідала місто 11 вересня, – повідомили у прес-службі міської ради.

Міський голова Луцька Микола Романюк та члени делегації зустрілися з лучанами і волинянами, які служать на сході. Вони вручили бійцям комплекти військової форми, футболки, дизельний генератор, запасні частини для ремонту автомобільної техніки, біноклі, засоби гігієни, продукти харчування, україномовні книги та інше.

Також напередодні голова наглядової ради благодійного фонду «Волинська родина» Ігоря Єремеєва Олена Палагута звернулася до Романюка з проханням передати бійцям 72-ї бригади автомобіль. За її словами, цей автомобіль планував власноруч передати в зону АТО Ігор Єремеєв. Проте, у зв’язку з трагічними подіями не встиг. Відремонтував, пофарбував і укомплектував автомобіль депутат Луцької міської ради Євген Ткачук. Романюк виконав місію і вручив військовим авто.

Особливим подарунком для лучан та волинян, які служать в Збройних Силах України стали дитячі малюнки та футболки, розмальовані за спеціальною технологією дітками учасників АТО. На передовій, у самому центрі АТО, кожен солдат отримав від дітей Луцька «Браслет життя» – мотузку, зроблену у вигляді наручного браслета, який має унікальну можливість при потребі перетворюватись у триметровий канат, який можна використати у естримальних умовах. У кожен браслет діти поклали лист підтримки.

Від благодійного фонду “Дитяча місія. Україна” для бійців вручили продуктові набори, а для дитячої лікарні і травматологічного відділення — медичні бандажі, стерильний перев’язувальний матеріал, сечоприймачі. Поблизу розташування військової частини делегація з Луцька відвідала селищну раду с. Ольгінка та передали іграшки для місцевого дитячого садочка.

Також делегація побувала на місці загибелі у травні 2014 року військовослужбовців 51-ї ОМБР біля села Благодатне Волноваського району, де встановлено Пам’ятний хрест та меморіальну дошку. Тут священнослужителі відслужили панахиду за загиблими. Мама Віталія Махновця — Марія та дружина Дмитра Йовзика — Оксана разом з усіма помолилися за упокій своїх рідних на місці, де вони загинули, захищаючи державу. Марія Махновець привезла з Луцька грудочку землі, щоб частинка Волині назавжди залишилась на місці загибелі її сина.

В межах візиту лучани взяли участь в заходах з нагоди 134-річчя міста Волноваха та Дня визволення Волновахи від нацистських загарбників. Під час урочистостей Романюк з рук Волноваського міського голови Сергія Демченка отримав нагороду “Знак пошани” Волноваської міської ради.

“Це — не моя особиста нагорода, це — нагорода усім лучанам, які підтримують та допомагають жителям Волновахи”, – подякував міський голова усім волновашцям.

Народний депутат України Дмитро Лубінець від імені волновашців вручив міському голові ікону св. Миколая Чудотворця.