Волинський свободівець домігся політичного притулку в Данії

Звинувачений у хабарництві екс-депутат Волинської обласної ради із фракції ВО «Свобода» Олександр Вікторов отримав політичний притулок у Данії.

Про це Вікторов написав на своїй сторінці у Facebook, ‒ повідомляє Zaxid.net.

«16 березня 2015 р. Данія надала мені політичний притулок. Фактично, це визнання того, що при режимі Януковича проти «Свободи» фабрикували кримінальні справи», ‒ заявив Вікторов.

Він уточнив: рішення прийняв Данський комітет біженців, до складу якого, серед інших, входять досвідчений суддя Данського національного суду, представники Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ Данії.

«Я отримав саме політичний притулок, а не інший захисний статус. Мені надали конвенційний статус, який передбачений §7, пункт 1 Закону про іноземців Данії. Він надається, коли людина підпадає під вимоги Конвенції ООН про статус біженців. Цей же статус отримав і колишній т.в.о. Міністра оборони України Валерій Іващенко у 2013 році», – пояснив Вікторов.

Олександр Вікторов з 2011 року знаходиться у розшуку. В Україні його звинувачують утому, що, керуючи комунальним підприємством «Луцький спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування», він отримував хабарі і «торгував» місцями для поховань на луцькому кладовищі. У 2013 році суд призначив покарання Вікторову у вигляді 5 років позбавлення волі.

Сам же Вікторов каже, що не винен, а справа проти нього – це політичне замовлення, яке курував особисто тодішній голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук.