Волинська митниця – вотчина чиновника часів Януковича, – ЗМІ

За призначення голів Волинської та Львівської митниць відповідав позаштатний радник голови ДФС Геннадій Романенко, який за часів Януковича працював начальником Київської регіональної митниці і тому підпадає під люстрацію.

Про це йшлося під час прямого ефіру «Шустер live», – пише ВолиньPost.

Так, голова Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука поцікавився у екс-заступника голови ДФС Костянтина Лікарчука, хто займався призначеннями голів митниць на Волині та Львівщині та «чому були призначені старі-добрі «гаманці» команди Януковича».

Як пояснив Лікарчук, коли йшов на цю посаду, мав чітке бачення, що він буде займатися кадровими призначеннями. «Однак в перші ж дні пан Насіров познайомив мене зі своїм позаштатним радником Геннадієм Романенком і сказав, що я повинен з ним погоджувати всі кадрові питання».

Зі слів Лікарчука, нові кадри на Волинській та Львівській митницях – це якраз креатури Романенка.

Лікарчук також повідомив, що Геннадій Романенко, який в часи Віктора Януковича працював начальником Київської регіональної митниці, не був люстрований, оскільки в цей час, як виявляється, проходив службу у військовій частині 2428 Державної прикордонної служби в Києві.

«Романенко – позаштатний радник. Пан Насіров наділив його неформальними повноваженням. Я вважаю, що це ще одна з ознак корупції тому, що якщо людина, яка не перебуває на державній службі, виконує настільки важливу функцію – то це теж корупція. Тому що він не несе ніякої відповідальності за це. І це при тому, що він в цей час проходив військову службу», – резюмував Лікарчук.

Разом з тим відомо, що саме Романенко, працюючи за часів Януковича на Київській митниці, розмитнював російські спецзасоби, які використовувалися проти Майдану.

Офіційно він вже понад два тижні не є позаштатним голови ДФС Насірова, хоча свій кабінет зберіг і приходить туди як на роботу.