У Луцьку збирають підписи з вимогою звіту кандидатів

У неділю, 13 вересня, в Луцьку відбувся тренінг для волонтерів Громадського руху ЧЕСНО, під час якого учасники збирали підписи під петицією до кандидатів на місцеві вибори-2015.

На тренінгу волонтерам розповідали про роботу Громадського руху ЧЕСНО, кампанію «Стеж за грошима» та новий закон про вибори.

Окрім теоретичної частини тренінгу, учасники змогли спробувати свої сили на практиці.  Вони розпочали роботу зі збору підписів серед лучан під петицією з вимогою до кандидатів звітувати перед громадськістю. Згідно з петицією, кандидати мають до 1 жовтня оприлюднити декларації кандидатів у депутати про доходи за 2014 р та до 20 жовтня оприлюднити проміжні фінансові звіти про виборчу кампанію 2015 р.

Громадський рух ЧЕСНО закликає лучан не боятись ставити підписи під петицією та цим вимагати від кандидатів у депутати звітностіпро витрати на виборах. Загалом кампанія «Стеж за грошима» покликана змусити представників політичних партій, що будуть балотуватися, та кандидатів на пост міського голови, оприлюднювати свої доходи та витрати на передвиборчу кампанію. Рух ЧЕСНО працюватиме, аби не дозволить приховати джерела фінансування перед виборами, та закликає лучан посприяти цьому своїми підписами під петицією.

Нагадуємо, що набір волонтерів для роботи в ЧЕСНО на Волині продовжується. Усіх охочих долучитись просимо заповнити реєстраційну форму або зареєструватись за телефонами: 095 110 53 48, 097 996 13 75.

Довідково:

ЧЕСНО – це громадський рух, започаткований групою активістів спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин» у 2011 році – рівно за рік до чергових парламентських виборів в Україні. Своєю метою активісти називають активізацію суспільства задля очищення влади від недостойних депутатів. Символом Руху став часник – засіб дезінфекції та боротьби з «нечистою силою» у політиці.

За час своєї діяльності активісти реалізували кілька масштабних кампанія, зокрема «Фільтруй Раду!»(2011-2012), «Фільтруй владу» (2013-2014 рр.), здійснили експрес-аналіз «Уряду народної довіри» (2014р), провели кампанії «Чесний кандидат» та «Чесний депутат». Під час місцевих виборів цього року Громадянських рух ЧЕСНО працює над кампанією «Стеж за грошима» з метою домогтись прозорості фінансування передвиборчих кампаній кандидатів та партій.