Шацьк: не працює жоден сільський та селищний виборчком

Шацька районна виборча комісія на Волині порушила строки формування сільських та селищних ТВК.

Станом на 14 вересня Шацька ТВК провела лише перше засідання, на якому набула повноважень, – повідомила прес-секретар Громадянської мережі «Опора» у Волинській області Катерина Шарпата.

За законом, райтервиборчкоми формують склад сільських, селищних територіальних виборчих комісій не пізніш як за 42 дні до дня виборів.

Термін формування сільських та селищних територіальних виборчих комісій сплив 12 вересня. Однак, станом на 14 вересня жодна з таких комісій у Шацькому районі сформована не була, оскільки райвиборчком до цього часу не розглянув це питання на своєму засіданні. Причиною цього, за словами заступника голови РВК Надії Процик, є відсутність голови комісії. Затверджений ЦВК голова Ігор Чак, кандидатура якого вносилась за поданням «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», відмовився від виконання повноважень.

«У нас немає голови до сьогоднішнього дня. ЦВК не вирішила це питання, хоча й обіцяли вирішити. Я не збирала засідання, оскільки в ЦВК мені повідомили, що голова комісії буде від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», і він буде скликати засідання», – розповіла Надія Процик.

Відповідно закону «Про місцеві вибори», засідання виборчої комісії скликається головою виборчої комісії, у разі його відсутності – заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника – секретарем комісії.

Таким чином, відсутність сформованого складу відповідних сільських, селищних виборчих комісій може свідчити про бездіяльність Шацької районної виборчої комісії, – припускають в «Опорі».

Варто додати, що до 16 вересня включно сільські, селищні виборчі комісії повинні утворити одномандатні виборчі округи для проведення виборів, а також виконати ряд інших виборчих процедур.