Фото страйку дорожників під Луцьком

Працівники ДП “Волиньавтодор” організували масштабний страйк через невиплату зарплат   – протягом години вони перекривали дороги поблизу Луцька, паралізувавши таким чином рух транспорту.

Страйк відбувався з 11:00 до 12:00 14 вересня.

Протест організував Страйковий комітет Волинського облавтодору. Працівники облавтодору та служби автомобільних доріг перекрили 13 доріг щоб привернути увагу влади до проблем галузі.

До протестувальників, які перекривали дорогу Н-22 Луцьк-Рівне у селі Струмівка приїхав начальник управління інфраструктури облдержадміністрації Іван Мирка. Він повідомив, що рахунки Служби автомобільних доріг заблоковані “з центру”, тому волинські владці не можуть вплинути на ситуацію.

“На сьогоднішній день позиція адміністрації є незмінна. Ми докладемо усіх зусиль, щоб людям була виплачена зарплата. Сьогодні о 2 годині буде нарада в облдержадміністрації, де це питання буде розглядатися”, – повідомив Мирка. Також він додав, що найближчим часом голова ОДА матиме у Києві зустріч з Міністром інфраструктури та керівником “Укравтодору”, де буде ставити їм “конкретні” питання щодо вирішення цих проблем.

“Ми філія “Луцький райавтодор”,  всі належимо до дочірнього підприємства “Волинський облавтодор”. Нам  не виплачують заробітної плати від березня”, – розповіла голова об’єднаної профспілкової організації філії “Луцький райавтодор”, член страйкового комітету Наталія Бондар.

Також вона повідомила, що працівники працюють неповний робочий тиждень та не мають роботи. Тому 2 вересня автодорівці провели конференцію, на який обрали Стайковий комітет, який і визначив місця проведення страйків.

“Ми раніше зверталися в обласну державну адміністрацію,  і до місцевих органів самоврядування, писали листи в Кабінет міністрів та до Міністра інфраструктури”, – зазначає голова профспілки.

Проте, за її словами, у відповідь прийшли лише відписки.

Працівники “Автодору” ж сподіваються отримати чітку відповідь, коли саме їм погасять заборгованість із заробітної плати та забезпечать дорожників роботою.

“Нам ось уже декілька років обіцяють, що проведуть реорганізацію дорожньої галузі. Але, на жаль, ніяких кроків для цієї реорганізації не зроблено, і ні в кого нічого добитися ми не можемо”, – підсумувала.

Страйк тривав годину. За його перебігом стежили правоохоронці. Працівники облавтодору безупину ходили по зебрі та не пропускали машин. Більшість водіїв з розумінням поставилися до проблем страйкарів, тому розвертали автомобілі та їхали іншими шляхами, але була  й частина шоферів, які виявляли невдоволення. До кінця страйку на місці зібралися автомобілі, які організували затор.

Працівники автодору сподіваються, що їм таким чином вдалося привернути увагу влади до  проблем. Якщо ж реакції не буде, то страйковий комітет знову проведе збори, де розробить план подальших дій.