Луцькі політпідсумки: 7-13 вересня

Про політпідсумки. У цих публікаціях я збиратиму найцікавіші політичні події тижня та аналізуватиму їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, я, як і більшість лучан, можу не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробую пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

Затишшя минулого тижня прогнозовано змінилося інформаційним потоком, який з часом лише потужнішатиміше. У сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про місцеві вибори. І взагалі наступні шість тижнів ми в основному говоритимемо лише про них, бо це визначальна в житті регіону подія, яка може кардинально його змінити. Я буду робити публікації за змістом ближчі до дайджеста, а Антон Бугайчук писатиме більш аналітично. Його публікації шукайте в статтях з заголовком “Передвиборчий Луцьк”.

******

Тиждень розпочався з розподілу виборчокмів на Волині. Більшість керівних посад дісталося представникам провладних партій. Так, у луцькій міській комісії головуватиме Леонід Будцев від БПП, що викликало обурення представників “Укропу”. Приміром, про це писав депутат Луцької міської ради Ігор Поліщук.

Традиційно для розподілів виборчкомів у всі часи Незалежної України опозиція пролетіла повз керівні посади. Ця “добра” традиція мандрує від одного президента до іншого і ніхто її ламати не хоче: ні опозиція, ні влада, бо перша має зайву причину покритикувати другу, а друга має своїх людей, де треба.

******

Голова волинського осередку “Солідарності” Роман Романюк у інтерв’ю розповів, що ще не знає про те, як співпрацюватиме його політсила з “Народним фронтом” під час місцевих виборів і можливих варіантів не назвав. Однак іншого вибору, як складати єдиний список у цих політсил нема. І швидше за все цей процес вже наближається до завершення, бо до 25 жовтня залишилося дуже мало часу.

Цікаво було б поспостерігати за формуванням списку, адже серед луцьких “фронтовиків” багато людей, які критикували голову Волинської ОДА Володимира Гунчика, і чи погодиться він взяти їх у список на прохідне місце залишається під питанням. Хоча всім відомо, що політична необхідність часом змушувала знаходити спільну мову найбільших ворогів.

******

З-поміж інших виборчих новин варто виділити такі:

Про наміри балотуватися в мери Луцька заявила депутат міськради Олена Голєва. Навіщо це Олені Василівні, яка багато часу проводить в Києві? Ймовірно, для захисту свого бізнесу. Або ж їй просто подобається “двіж” 🙂 Інших причин не бачу.

Партія Ляшка “укріпилася” депутатом облради Анатолієм Грицюком. Він має намір йти в обласну раду по одному з ківерцівських округів. Сподіваюся не пройде.

Зміцнює свої ряди “Самопоміч”. Так, у Луцькраду балотуватиметься волонтер і громадський активіст Микола Собуцький. Крім того на тижні стало відомо, що Сергій Рижков не буде висуватися на мери Луцька від партії Садового. У соцмережах відразу заговорили про те, що на це рішення вплинули з “Директорії”. Мовляв, команда Олександра Товстенюка попросила “самопомічан” нікого не висувати, аби вони не відтягували голоси в Товстенюка. Однак керівник волинської “Самопомічі” Юля Вусенко ці припущення заперечила та повідомила, що партія ще обговорює питання кандидата в мери.

І наостанок про “Укроп”. Ця партія провела з’їзд, де офіційно висунула кандидатом на мери голову наглядової ради “Нового Луцька” Товстенюка. Також стало відомо, що в мери Володимира-Волинського від “Укропу” піде Микола Юнак, який сьогодні в опозиції до чинного мера.

Крім того Товстенюку перепало від громадських активістів з “ОПОРИ”. Вони назвали заходи з відкриттями стадіонів “Авангард” і СНУ агітаційними та закликали Товстенюка “грати” законно.

До слова, на тижні місцеві ЗМІ писали, що Ігор Палиця може бути першим номером в списках “Укропу” до Луцької міської і Волинської обласної рад. Хід звичайно сильний, але враховуючи наростаючий конфлікт бізнес-партнера Палиці Ігоря Коломойського з президентом Петром Порошенком, чи не вилізе це боком?

******

Команда глави держава почали трохи пострілювати по команді дніпропетровського олігарха з ЗМІ. Та й не тільки. Спочатку в розшук оголосили бізнес-партнера засновника фонду “Новий Луцьк” Ігоря Палиці Олександра Лазорка. Його звинувачують за ч. 5 ст.191 КК – “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”, дії, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою. Як відомо, ці “гріхи” йому приписують за робота в “Укртранснафті”.

А 11 вересня потрапив у халепу Ігор Палиця. Під час ефіру на “плюсах” він встряв у перепалку з Михеїлом Саакашвілі. Сама по собі вони виглядала як розмова глухого з німим. Задавали один одному питання і не відповідали на них, навіть трохи стібалися. Зрештою після ефіру Саакашвілі заявив, що “представники олігархів зізнались у підготовці збройного перевороту”. Це твердження розтиражували блогери, які не підтримують “Укроп”, і воно стало дуже популярним.

Підготував Анатолій КОТЛЮК