Луцьк: письменник презентував книгу про Іловайськ

Письменник та журналіст Євген Положій презентував у Луцьку книгу «Іловайськ» про війну на Сході, в якій зібрав багато історій наших бійців, їх родин та людей, які мешкають в зоні АТО.

Ідея написати таку книгу виникла після спілкування автора з активістом «Чорного тюльпану» Юрієм Коваленком.

За словами Положія, в генштабі ЗСУ відмовилися розповідати про цілісну картину того, що відбувалося в Іловайську, тому довелося провести понад сотню зустрічей з бійцями та офіцерами, їздити в зону АТО, моніторити російські та сепаратистські сайти.

У книгу Положій вніс розповіді людей лише про те, що вони бачили особисто, щоб уникнути додумувань та перекручувань. Серед новел, які увійшли до книги, ‒ «Суддя Забара», «Соломʼяний шишарик», «Сімейна справа Семенових». У них розповідається не тільки безпосередньо про бойові дії, а й про визволення бійців із полону, психологічні проблеми переселенців та мешканців окупованих територій тощо.

Також Євген Положій анонсував другу книгу на цю тему із робочою назвою «Останній потяг із пекла», де зосередить увагу на історіях бійців із батальйонів «Херсон», «Миротворець» та інших.

12029097_849200421795805_1937893487_n

Євген Положій презентував у Луцьку книгу «Іловайськ»