Відомі результати зустрічі нормандської четвірки

Міністерство закордонних справ України повідомило результати зустрічі голів зовнішньополітичних відомств України, Німеччини, Франції та Росії у Берліні.

Загалом на зустрічі не було ухвалено конкретних документів чи рішень, – пише ТСН.

Проте, було окреслено важливі напрямки та ключові моменти, до яких мають приступити сторони найближчим часом.

Зокрема, домовленості стосувались роботи Тристоронньої контактної групи. Глави МЗС “нормандської четвірки” домовились:

1. Про необхідність якнайшвидшого досягнення домовленості стосовно відведення танків, гармат калібром до 100 мм та мінометів калібром до 120 мм за посиленого моніторингу та верифікації з боку Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, зокрема шляхом створення постійно діючих пунктів Місії вздовж лінії зіткнення. Угоду про відведення зброї сподіваються підписати вже наступного тижня.

2. Про необхідність негайно розпочати у рамках Тристоронньої контактної групи обговорення модальностей проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі українського законодавства та загальновизнаних критеріїв ОБСЄ. Важливе значення у цьому контексті має залучення представника БДІПЛ ОБСЄ до роботи підгрупи з політичних питань ТКГ.

3. Про продовження конструктивної взаємодії у рамках робочої групи з економічних питань ТКГ, зокрема у частині водозабезпечення, відновлення інфраструктури, здійснення соціальних виплат при одночасному узгодженні питань відновлення сплати податків та комунальних платежів.

Крім того, голова українського МЗС Павло Клімкін наголошував на необхідності забезпечення повного і безперешкодного доступу місії ОБСЄ до всієї території окремих районів Донецької та Луганської областей, включно з неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону, а також на прискоренні процесу звільнення полонених, включаючи політичних в’язнів, а також забезпечення допуску до них представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. Однак, порозумітись з російським головою МЗС з цих питань не вдалось.

Результати зустрічі міністрів закордонних справ ляжуть в основу роботи наступного саміту лідерів чотирьох держав, що відбудеться найближчим часом в Парижі.