«Земельники» кажуть, що 2 гектари біля Пісочного надали законно

В управлінні Держгеокадастру у Волинській області кажуть, що інформація щодо нібито незаконного надання землі біля озера Пісочне Старовижівського району нібито працівнику СБУ не відповідає дійсності.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

Нагадаємо, 8 вересня опублікували звернення депутатів Старовижівської районної ради до голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика з проханням втрутитися у незаконну, на їхню думку, передачу землі площею 2 гектари працівнику СБУ.

Публікуємо лист управління без змін та правок:

Останнім часом в місцевих ЗМІ з’явилась інформація щодо  нібито неправомірного надання землі біля озера Пісочне Старовижівського району, яке здійснює Головне управління Держгеокадастру в області, оминаючи учасників АТО та надаючи перевагу іншим категоріям населення, зокрема представникам силових структур.

Головне управління Держгеокадастру в області повідомляє, що Дмитро Подолець є учасником АТО та має відповідне посвідчення учасника бойових дій, видане йому в січні 2015 року. Тому він скористався своїм правом в рамках ініціативи, оголошеної Держземагентством улітку минулого року та подав відповідну заяву до Головного управління Держгеокадастру  в області про надання дозволу на розробку землевпорядної документації на земельну ділянку державної власності сільськогосподарського призначення за межами села Любохини Старовижівського району. Заяву зареєстровано 4 березня 2015 року.

5 березня Головне управління замовним листом надіслало запит до Любохинівської сільської ради, аби орган місцевого самоврядування, згідно законодавства, поінформував про своє рішення щодо виділення земельної ділянки заявнику.

На той час, Головне управління Держземагентства в області у своїх діях керувалося наказом Держземагентства України № 328 від 15 жовтня 2014 року, згідно з яким, відповідь з погодженням чи аргументованою відмовою від сільської ради чекають упродовж десяти днів. В іншому випадку: коли відповіді немає чи не надано взагалі мотивованих заперечень чи вони порушують чинне земельне законодавство, рішення про надання дозволу на розробку земельної документації приймається у загальному порядку. А згідно статті 118 Земельного кодексу України, такі заяви від громадян мають розглядатися у місячний термін.

Любохинівська сільська рада 20 березня  надіслала листа до Головного управління Держгеокадастру в області, у якому повідомила, що питання буде розглянуто на сесії сільради у травні. А 15 травня 2015 року надіслала ще один лист, у якому йшлося про те, що сесію сільської ради ще раз перенесли:  з травня на липень. І провели сесійне засідання депутати 14 липня 2015 року, на якому не було погоджено це питання. Запит Головного управління був спрямований 5 березня, а сесія ж відбулася лише 14 липня. Хоча, згідно статті 46, п.5 Закону України про місцеве самоврядування, сесія скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру – не рідше одного разу на місяць.

Відтак, Головне управління Держгеокадастру в області, керуючись чинним на той час законодавством: Наказом Держземагентства України № 328 від 15.10.2014, статтею 118 Земельного Кодексу України та не маючи аргументованої відповіді від сільської ради у належний термін, прийняла наказ про надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності громадянину України, учаснику АТО, Дмитру Подольцю.

Головне управління наголошує, що надання дозволу на розробку такої документації аж ніяк не означає, що людина вже отримала ділянку у власність. На разі, до Головного управління Держгеокадастру в області проектна документація щодо вищезгаданої земельної ділянки на затвердження не надходила.   І рішення про надання у власність земельної ділянки площею 2 га державної власності сільськогосподарського призначення немає. А значить і земля поки нікому у власність не надана. В свою чергу, Старовижівський відділ Держгеокадаструна разі дав негативний висновок по проектній документації щодо цієї земельної ділянки.

Водночас, саме цей земельний наділ є внесеним до так званого обласного резерву ділянок для учасників АТО. Відповідна інформація є на сайті Головного управління Держгеокадастру в області, в рубриці «Громадянам України».

Наразі, від мешканців Старовижівського району до Головного управління Держгеокадастру у Волинській області надійшла 31 заява про надання земельних ділянок у власність, з них 27 – від учасників АТО. Військовим видано  12 наказів про дозвіл на розробку проектів землеустрою, надано у власність 7 наділів.