У Ковелі засудили шахрая, який торгував неіснуючими машинами

Мешканця Ковеля, який шахрайством видурив у людей 276 тисяч гривень, засудили до двох років позбавлення волі з двома роками іспитового.

Крім того, підсудний повинен сплатити на користь потерпілих 197 586 тисяч завданої майнової шкоди та 9 000 гривень ‒ моральної, ‒ повідомляють у СЗГ УМВС Волині.

Волинянин підшукував клієнтів в інтернеті. На одному із відомих сайтів продажу автомобілів розміщував оголошення про надання послуг з придбання та транспортування автомобілів з-за кордону, а також їх розмитнення.

За це він просив у завдаток. Як правило, клієнти попередньо оплачували майже половину вартості авто. Суми були різні ‒ від 40-50 тисяч до 100 тисяч гривень за автомобіль. Кошти покупці перераховували на банківський рахунок волинянина або ж на рахунки його товаришів.

Згодом чоловік удосконалив шахрайську схему: він зустрічався з клієнтами неподалік від митного поста в Раві-Руській Львівської області, де отримував від них гроші. Після цього перетинав кордон, запевнивши, що до кінця дня власник отримає свій товар. Потім аферист телефонував замовнику з Польщі, повідомляючи, що необхідно додаткові кошти, аби розрахуватися із брокером на митниці, а тому просив перерахувати додатково ще 10-15 тисяч гривень. Після цього шахрай зникав.

Коли обдурені покупці зрозуміли, що ні обіцяних транспортних засобів, ні грошей їм не бачити, із заявами звернулися до правоохоронців. Дії «бізнесмена» органи досудового розслідування кваліфікували за ч.2 ст.190 (Шахрайство)  Кримінального кодексу України.

Варто зауважити, що ще в 2012 році чоловік був засуджений за шахрайство.