Передвиборчий Луцьк: огляд 5-11 вересня

Майже тиждень тому – 5 вересня стартувала виборча кампанія. Хоча піаритися для перемоги на прийдешніх місцевих виборах луцькі політики почали вже давно, з 5 вересня ми офіційно можемо стверджувати, що кожен захід, так чи інакше пов’язаний із потенційними кандидатами, спрямований на вибори.

Від сьогодні до 23 жовтня Волинське Агентство Розслідувань щоп’ятниці публікуватиме огляди виборчої кампанії у Луцьку. У нашому об’єктиві публічні акції та кулуарні домовленості політсил у боротьбі за владу в місті.

***************

Офіційно виборча кампанія у Луцьку 5 вересня розпочалась із масштабним для нашого міста відкриттям оновленого стадіону «Авангард». Фактично це дійство, що включало урочисту ходу спортивних федерацій області, матч ветеранів та безкоштовний концерт ТНМК, Флайзи й інших гуртів, стало демонстрацією масштабу впливу фонду «Новий Луцьк» в місті.

Адже реконструкція за власні кошти стадіону, яка ще не скоро окупиться, оплата приїзду ветеранів футболу та виступів співаків коштували недешево. Тільки на стадіон витратили 9 мільйонів гривень. А ще довелося використати вплив Ігоря Палиці та його друзів, аби запросити на піар-захід міністра молоді та спорту Ігоря Жданова разом із заступником.

Цікаво, що візит Жданова супроводжувався неприємним інцидентом для міського голови Миколи Романюка та голови ОДА Володимира Гунчика. Адже приїзд кожного міністра чи його заступника у Луцьк супроводжують перші особи міста та області. Так, Гунчик і Романюк були поряд, коли до міста приїжджали Андрій Пивоварський, Арсен Аваков, Арсеній Яценюк та інші.IMG_0224w

Натомість на «Авангарді» не бачили ні Гунчика, ні Романюка, ні когось із їх заступників. Це цілком логічно, адже їм довелося б стояти на одній сцені із головними політичними опонентами – Ігорем Палицею та Олександром Товстенюком.

Тому в підсумку міністр Ігор Жданов там залишився практично наодинці. Хоча ми не знаємо про подальшу програму візиту посадовця. Можливо у нього пізніше були зустрічі представниками влади області.

**********

А тим часом інша політсила «Народний контроль» провела презентації у містах обласного значення – Володимирі-Волинському та Ковелі. Наразі «народноконтролівці» мають впливових активістів лише у Луцьку – Олега Бондарука, Павла Данильчука, Михайла Шелепа та Олексія Чайку і роблять ставку саме на місто, зокрема на боротьбу із незаконними забудовами. Натомість на теренах області вони залишаються відносно невпізнаваними.11992605_10206628088452813_72024841_n

Під час візиту у Володимир-Волинський Шелеп і Данильчук приєдналися до мітингу працівників місцевого теплокомуненерго проти приватизації котельні та навіть вирушили на сесію міськради, щоб підтримати людей. Проте очолити протест їм не вдалося, адже ініціативу у цій боротьбі взяв на себе місцевий осередок іншої політсили – «Самопомочі» на чолі із головним інженером підприємства Ярославом Жуком.

*****************

Цього тижня розпочав публічну роботу обласний осередок громадянської мережі ОПОРА із новим керівником Людмилою Хомич. Одним із перших стало звернення до потенційного кандидата Олександра Товстенюка із проханням не використовувати фонд «Новий Луцьк»для передвиборчої агітації: «До моменту офіційної реєстрації кандидата на посаду міського голови неможливо довести, що такі дії з його сторони є передвиборною агітацією, яка здійснюється із порушенням закону, проте Громадянська мережа ОПОРА закликає дотримуватися принципу рівних можливостей та не порушувати законодавство України».

K1600_DSC_0879

Представники ОПОРИ на Волині Катерина Шарпата і Людмила Хомич

Зрозуміло, що до моменту реєстрації Товстенюка про агітацію офіційно не йдеться. Проте, схоже, фонд та пов’язані із ним ЗМІ взяли курс на ігнорування заяв ОПОРи та руху «ЧЕСНО» взагалі.

Адже 8 вересня представники «Нового Луцька» також проігнорували підписання «Декларації відповідальності» руху ЧЕСНО. У цій декларації йдеться передусім про прозорість фінансування виборчої кампанії. Для НЛ така прозорість була б проблематичною, адже значну частину фактично перевиборчих акцій будуть проводити як благодійні заходи в рамках проектів фонду.

Тому поки команда Олександра Товстенюка, що, ймовірно, ітиме на вибори під брендом «Укропу» діє за принципом – «Собаки лають, а караван іде». Вони роблять ставку на масові дійства та «інтелектуальну гречку», адже ці методи значно більше привертають увагу пересічного виборця, ніж підписання декларацій. Точно так само робили кандидати Ігор Палиця та Ірина Констанкевич під час «парламентських» виборчих кампаній 2012 та 2014 років

Цікаво у цьому контексті виглядає заклик Ігоря Палиці під час прес-конференції 1 вересня до журналістів бути дуже уважними, щоб не допустити «гречкосійства» на виборах.12002909_847496635299517_2129314738650115336_n

А ще у місті оновилася реклама партії «Укроп» – номінального партійного бренду для «Нового Луцька» на виборах. Їх офіс облаштували на вулиці Винниченка.

***************

Досі триває формування спільних виборчих списків Блоку Петра Порошенка на Волині. Тепер у список в Луцьку міську раду із 42 кандидатів треба втиснути ще й партійців з УДАРу та Народного фронту. Та округи в обласному центрі «не гумові», тому відбуваються досить жорсткі переговори.

ЧИТАТИ, ЯК ВЖИВУТЬСЯ ВОЛИНСЬКІ БПП І НАРОДНИЙ ФРОНТ

11987034_439149029604937_7699744399146797915_n

фото зі сторінки Миколи Яручика у ФБ

На користь міського голови Миколи Романюка тим часом працюють масові ремонти доріг та дворів у місті. В рамках впровадження децентралізації в містах обласного значення залишають 60% податку на доходи на доходи фізичних осіб, 25% екологічного податку та 5% акцизного податку з реалізації підакцизних товарів. А тому в бюджеті Луцька з’явилися додаткові кошти на ремонти, які збільшують рейтинг нинішнього міського голови навіть якщо робляться не під вибори.

Депутати Євгеній Ткачук та Микола Яручик і активіст БПП-Солідарність В’ячеслав Теліцин (бізнес-партнер Яручика) активізувалися на «рідних» округах в районі ДПЗ. Впродовж каденції вони за сприяння міського голови працювали на вирішенням комунальних проблем округу, тому конкурентам БПП в районі ДПЗ буде перемогти Ткачука, Яручика і Теліцина. Хоча «ходіння» Миколи Романюка по дворах, які саме ремонтуються, виглядає швидше як передвиборча акція і викликає критику опонентів.

****************

Видання «Вголос» з посиланням на власні джерела повідомляє, що секретаря міської ради Сергія Григоренка так і не поставили першим у списку ВО «Батьківщина» на виборах у міську раду, замінивши Григорієм Пустовітом. А «обласний» список «Батьківщини» нібито має очолити Роман Карпюк.

«Секретарю Луцької міськради Сергію Григоренку, який є головою міської організації «Батьківщини», відмовили у праві очолити список партії на місцевих виборах. Першим номером у списку «Батьківщини» до Луцької міськради піде Григорій Пустовіт – голова обласної організації «Батьківщини». А партійний список до Волинської облради очолить нинішній голова фракції партії в обласній раді Роман Карпюк. Таке рішення ухвалено на вищому партійному рівні за участю Юлії Тимошенко», – пише «Вголос».

************

Загалом перший тиждень кампанії наповнений кулуарними перемовинами та «прощупуваннями грунту». Лише «Новий Луцьк» відзначився гучними заходами у зв’язку із оновленням стадіону СНУ та «Авангарду». Проте це лише затишшя перед бурею.

 

Антон БУГАЙЧУК