Брифінг Порошенка: найцікавіші тези

Президент України Петро Порошенко прогнозує позитивні зміни в економіці держави та закликає світову спільноту ввести миротворчий контингент на Донбас.

Про це він говорив під час брифінгу 11 вересня.

Так, Порошенко закликає розпочати міжнародну дискусію про позбавлення Росії права вето у Раді безпеки ООН під час найближчої Генасамблеї. “Прийшов час об’єднати наші зусилля для реформування та удосконалення інститутів та інструментів, які покликані служити принципам і нормам міжнародного права. Агресія Росії проти України наочно продемонструвала недоліки теперішнього механізму. Я сподіваюся, що ми почнемо відповідну дискусію під час майбутньої 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН “, – наголосив політик.

Уже в 2016 році економіка України повинна вийти на позитивні показники та почати зростати. Адже вже вдалося значно скоротити інфляцію, стабілізувати фінансову і банківську систему, бюджетну дисципліну. Очікую, що зможемо в 2016 році показати зростання ВВП. Чи оптимістично налаштований до економічної ситуації? Я скажу: “Так!”, – сказав глава держави.

Дані української розвідки підтверджують факт перебування військової техніки РФ та російських солдатів на території України. За словами Порошенка, жоден російський солдат та жоден російський танк не повернулися до Росії.

“Наші розвідувальні джерела разом із нашою супутниковою розвідкою підтверджують, і наші трансатлантичні партнери підтверджують, що в Україні є місце, де просто не дозволяють доступ спостерігачам ОБСЄ”, – сказав – сказав він під час брифінгу у Києві.

Порошенко заявив, що незабаром оприлюднить новини щодо свого бізнесу. За його словами, “важливі” новини будуть стосуватися продажу його активів.

Він наголосив на необхідності міжнародній спільноті обговорити питання проведення спецоперації на Донбасі. За словами президента, це забезпечить реалізацію Мінських домовленостей. “Прийшов час обговорити можливість розгортання операції на Донбасі для підтримки належного виконання Мінських угод. Це допоможе нам досягти двох цілей для відновлення миру в Донецькій і Луганській областях: повний вихід всіх російських найманців і озброєння, а також відновлення контролю над українсько-російським кордоном”, – пояснив президент.