У Луцьку думали, як «реанімувати» спорт, бізнес та де брати гроші

У Луцьку експерти у форматі обговорення шукали ідеї для розвитку спортивного, фінансового та бізнесового кластерів міста. На обговорення завітали експерти у відповідних галузях та громадські активісти.

Друге кластерне обговорення, яке відбулося 9 вересня, організувала «Самопоміч».

Ідеї у галузі спорту презентував Олександр Лавренчук. Група, що працювала над темою спорту звернула увагу на недостатню кількість спортивних шкіл та відсутність заохочень тренерів та викладачів. Проблемою є  і відсутність культури заняття спортом. Тому активісти наголошують на необхідності прозорого розподілу коштів для спортивних організацій  та популяризації спортивного способу життя і збільшення кількості спортивних заходів, як – от спартакіади на День Незалежності.

Як рекомендації група, яка обговорювала розвиток спорту вказала  підвищення фінансування спортивних заходів, збільшення заохочення за призові місця та поїздки на змагання, розвиток інфраструктури місць для заняття спортом. Також звернули увагу на «відмерлу» фізкультуру у школах, наголосивши на необхідності ї реанімації.

Наступними свої ідеї презентувала група, яка обговорювала фінансові проблеми  та шукала ідеї для їх вирішення. Презентацію проводив Віктор Смолярчук.

«На сьогодні ми маємо паростки бюджетної децентралізації»,- розпочав доповідач. Однією з найбільших проблем він назвав «кумівство» у структурах. Зараз ми не маємо даних, яким майном володіє місто. Також активісти наголосили на необхідності прийняття бюджетного регламенту на всіх рівнях в області. Проте  дехто відстоював думку, що поки в Україні буде бюджетний кодекс, децентралізації не відбудеться. Наводили приклад сусідньої Польщі, де презентація бюджету надзвичайно проста та зрозуміла.

ЧИТАТИ ПРО ПЕРШУ ЗУСТРІЧ РЕФОРМАТОРІВ

Групу бізнес презентував Сергій Книш, який основною проблемою бізнесу назвав те, що переважна його частина знаходиться в  тіні. Часто це відбувається через непосильні податки. Бізнес на сьогодні також платить високі банківські відсотки, інвестиційне середовище несприятливе тощо.

Бізнес хоче зменшення ставок непрямих податків  та ПДВ, сруктуризовану систему оподаткування на місцевому рівні, чітко врегульована класифікація бізнесу, від якої й залежатиме оподаткування.

До того ж. є недостатньо шкіл для підготовки фахівців, та недостатня співпраця мі ж бізнесом т а наукою, яка дозволила б впроваджувати інновації.

Проте є  й позитивні моменти, як-от реєстрація бізнесу через новостворені ЦНАПи.

Щоб змінити ситуацію на краще  необхідно найперше побороти корупцію, враховувати міжнародний досвід, шукати оптимальні форми для ведення бізнесу, Також рівень розвитку бізнесу залежатиме від політичної волі місцевих керівників. Поряд з тим відзначили необхідність відмежування бізнесу від політики. Для цього необхідно створити координаційний орган та налагодити співпрацю між органами місцевого самоврядування та бізнесом.

Обговорення кожної теми викликало дискусію серед присутніх та породжувало нові ідеї.

Активісти планують обговорення нових кластерів і надалі.