Центрвиборчком відхрестився від голосування переселенців

Центрвиборчком, який фактично самоусунувся від вирішення питання голосування переселенців на місцевих виборах, рекомендує взяти на себе відповідальність Верховній Раді.

Про це пише ТСН.ua.

Тимчасові вимушені переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах лише після завершення бойових дій і за офіційним місцем реєстрації.

Відповідне рішення Центральної виборчої комісії опубліковане у четвер, 10 вересня, на запит голови партії “Відродження” Володимира Пилипенка.

Із тексту відповіді Центрвиборчкому випливає, що переселенці зможуть взяти участь в голосуванні на місцевих виборах тільки після завершення бойових дій і тільки за своїм офіційним місцем реєстрації. У своїй відповіді Центрвиборчком посилається на чинні закони.

Однак серед цих законів, як відомо, закон про місцеві вибори, про державний реєстр виборців, але ігнорує норми спеціального закону про переселенців – «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, стаття 8 якого прямо говорить, що внутрішньо переміщена особа реалізує своє право голосу на місцевих виборах шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси», – пояснив нардеп.

У законодавстві дійсно існує правова колізія, коли норми спеціального закону про переселенців дають їм право голосу на місцевих виборах, в той час як виборчий закон цих людей ігнорує.

У підсумку Центрвиборчком відхрестився від вирішення цього питання і переклав відповідальність на Верховну Раду.