На Волині взялися наводити лад у лісообробці

На Волині розпочали громадське концепції регіональної програми використання деревини, покликаної навести лад в галузі.

Про це повідомила прес-служба заступника голови ОДА Сергія Кошарука.

Волинська облдержадміністрація і Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства організували експертне обговорення Концепції проекту Програми використання деревини у Волинській області.

На Волині в лісопереробній галузі назріла ситуація, яка вимагає втручання держави для запровадження прозорих і зрозумілих правил ведення бізнесу.  З цього приводу голова Волинської ОДА Володимир Гунчик дав доручення профільним чиновникам розробити цільову Програму, яка унеможливить корупційні схеми і дасть області можливість додаткових джерел наповнення бюджету.

«На сьогодні 40% промислової деревини переробляють лісгоспи, а 60% – інші учасники ринку. Цей обсяг сировини розділяється на дров’яну та ділову деревину. Сьогодні ми хочемо створити рівний доступ до деревних ресурсів для бізнесу і водночас захистити місцевих переробників», – розповів виконувач обов’язків начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко.

Розподіл дров’яної деревини передбачає запровадження у постійну практику зокрема забезпечення дровами населення, учасників АТО та пільговиків.

Також передбачається забезпечення дровами бюджетних установ, котрі використовують тверде паливо, за процедурою прямих договорів та продаж дров для підприємців у сфері генерування та постачання теплової енергії  на аукціонах за ринковими цінами.

Доступ учасників ринку до ділової деревини теж потребує зміни підходу. У проекті Програми пропонується 30% сировини цієї категорії гарантовано продавати за прямими договорами стратегічним підприємствам галузі, які здійснюють глибоку переробку сировини, мають потужний робочий штат і забезпечують високий рівень валового регіонального продукту.

Ціни для продажів за прямими договорами мають переглядатися щоквартально, аби вони відповідали середньоринковим. Це дозволить планово забезпечити сировиною для безперебійної роботи великих підприємств деревообробних підприємств.

70% ділової деревини пропонується продавати через аукціони малим і середнім підприємствам Волинської області. Це дозволить розвивати галузь в області, а отже, забезпечити місцеві бюджети надходженнями.

Невибрану деревину планують продавати шляхом щомісячних електронних торгів для усіх учасників ринку.

«Аби захисти галузь від недобросовісної конкуренції, а саме участі у торгах фірм-одноденок, ми хочемо запровадити обов’язкове анкетування, яке покаже, скільки людей працює, виробничі потужності тощо. Так ми не просто відсіємо фейкові контори, а зможемо стимулювати нелегальні пилорами до офіційного працевлаштування робітників. Плануємо надавати преференції тим підприємствам, які створюватимуть робочі місця для учасників АТО», – повідомив перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Кошарук.