Як «Волиньтурист» «воював» із Фондом держмайна

Багаторічна суперечка між ПрАТ «Волиньтурист» та Фондом держмайна через приміщення, санаторії та автобазу на Волині продовжується.

Представники обох сторін влаштували словесну перепалку біля офісу «Волиньтуристу» в середу, 9 вересня.

Державні виконавці та працівники Фонду вимагали підписати акт прийому-передачі офісу акціонерного товариства на вулиці Грушевського у Луцьку згідно із постановою Господарського суду Волинської області про примусове виконання рішення від 9 квітня 2012 року. Йдеться про необхідність передати у державну власність майно, яке належить ПрАТ «Волиньтурист», а в радянські часи належало профспілкам.

Справа у тому, що на початку 90-х в Україні так і не визначили правонаступника майна загальносоюзних громадських організацій, зокрема профспілок. Тому нині Фонд держмайна та Федерація профспілок України сперечаються за нього.

Як розповів голова наглядової ради «Волиньтурист» Сергій Стрілець, вони згодні виконати рішення суду про передачу майна, але лише тоді, коли на державному рівні буде врегульована процедура такої передачі.

«А до того часу ніхто не знає, як правильно має відбуватися ця передача», – відзначає посадовець.

Він також показує свідоцтва про право власності на все майно «Волиньтуриста», яке нині у них є. І свідоцтва видали державні структури, а тепер вони намагаються майно забрати, – дивується Стрілець.

Натомість державні виконавці наполягали на тому, що рішення суду має вищу юридичну силу та обов’язкове до виконання, тому не потрібно ускладнювати ситуацію, натомість потрібно просто підписати акт прийому-передачі. Станом на 11:00 представник «Волиньтуристу» документи не підписав, тому конфлікт продовжується.