У Володимирі ‒ конфлікт через передачу котелень бізнесу

Понад сотня людей, переважно працівники ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго», вийшла на площу Героїв, протестуючи проти передачі котелень міста в оренду чи концесію приватним структурам.

Прийти на мітинг людей закликала профспілка ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго». До нього приєдналися громадські активісти, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Люди тримали в руках плакати з написами: «Український газ народу України», «Шановні депутати! Думайте за що і для кого ви голосуєте», «Вчора забрали заводу, сьогодні можуть забрати комунальне майно, завтра воду та повітря», «Ні «прихватизації» майна комунальних підприємств», «Концесія чи оренда в місто, а податки з міста», «Шановні депутати. Хто з вас буде годувати наші сім’ї?».

Працівники ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» виступають проти передачі їхнього підприємства, котелень та теплових мереж у концесію чи оренду приватним структурам. Зокрема, зацікавленість виявляє ТзОВ «Енергозбереження Волинь».

Обурює людей і той факт, що одну із котелень хочуть вивести з підвалу будинку і збудувати для неї приміщення в історичній зоні міста – у сквері біля історичного музею неподалік від пам’ятки архітектури національного значення костелу Іоакима та Анни.

Вимоги працівників на широкий загал озвучив головний інженер підприємства Ярослав Жук. Свою підтримку працівникам теплокомуненерго висловив Костянтин Зінкевич та депутат міської ради Анатолій Сорока.

Дещо іншу точку зору висловив депутат міської ради Микола Савельєв, який заявив, що інформація про закриття чи передачу ПТМ «Володимир-Волинськтеплокомуненерго» у концесію абсолютно не відповідає дійсності. З його слів, міська рада поки розглядає можливість відкриття котелень шляхом входу на територію міста інвесторів.

Втім, депутат Савельєв не зміг дати чітку відповідь на питання активіста Олексія Панасюка, чи розглядатимуть депутати питання будівництва приміщення для котельні в історичній зоні міста.

Слід зазначити, що день проведення мітингу обрали не випадково, адже сьогодні відбувається сесія Володимир-Волинської міської ради і саме депутатам були передані такі вимоги:

– відмінити рішення міської ради «Про надання дозволу на передачу в оренду котельні та теплових мереж на вулиці Устилузькій, 29» та рішення «Про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок», оскільки вони є неправомірними і суперечать закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об’єктів теплопостачання та водовідведення, що перебувають в комунальній власності».

– не приймати рішення винесених на сесію щодо передачі земельних ділянок в оренду ТзОВ «Енергозбереження Волинь» для будівництва котелень, оскільки не була витримана процедура винесення даного питання на сесію, згідно чинного законодавства.

– не приймати інших рішень щодо концесії чи оренди комунального майна без попереднього обговорення та винисення цих питань на громадські слухання.

– звернутися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів законодавчо вирішити питання використання природного газу українського видобутку для потреб населення України та підприємств теплокомуненерго.