Суд не захотів стягнути з «Волиньгазу» 38 мільйонів

Господарський суд Волинської області відмовив НАК «Нафтогаз» у задоволенні позову до ПАТ «Волиньгаз» про стягнення понад 38 мільйонів гривень.

Про це повідомляє Під прицілом.

У липні НАК «Нафтогаз» подала позов до госпсуду з вимогою стягнути з ПАТ «Волиньгаз» майже 38,6 мільйона гривень. Із них основний борг становив 2,3 мільйона, решта – інфляційні витрати, пеня та відсотки.

Втім, під час судового засідання представник «Нафтогазу» заявив, що на сьогодні борг скоротився на 10 мільйонів гривень, хоча й не став зменшувати розмір позовних вимог.

Своєю чергою, представник «Волиньгазу» цілком заперечив проти задоволення позову, оскільки вважав, що позивач взявся стягувати борги передчасно. Так, представники відповідача в суді пояснили, що у 2013 році заключили договір з НАК «Нафтогаз» про поставку природного газу, а у грудні 2014 договір пролонгували ще на рік.

Крім того, умовами договору визначено, що остання дата розрахунку – 30 січня 2016 року, а тому НАК «Нафтогаз» ще не має права стягувати кошти як прострочений платіж.

Для того, аби з’ясувати, якою насправді є заборгованість у ПАТ «Волиньгаз» перед НАК «Нафтогаз», головуючий по справі суддя Ігор Гарбар оголошував перерву у судовому слуханні на кілька годин.

Вже після перерви представники ПАТ «Волиньгаз» принесли виписки з бухгалтерії, де вказано, що станом на 8 вересня облгаз боргує «Нафтогазу» понад 13 мільйонів гривень, однак аж ніяк не 23 мільйони, які намагається стягнути позивач.

Тож суддя вирішив у позові НАК «Нафтогаз» відмовити повністю.

Однак зауважимо, що сторони ще мають можливість оскаржити рішення в апеляційному порядку.