Показали, як «днрівці» скуповуються на українській території

У зв’язку з високими цінами на окупованій терористами території, мешканці захопленого бойовиками Донбасу їздять на підконтрольні Україні міста для покупок.

Про це інформує ТСН.

Контрольно-пропускний пункт «Бугас» на Донеччині за добу перетинає до чотирьох тисяч людей. Не обходиться і без контрабанди. Намагаються перевезти побутову техніку, медикаменти та чималі суми грошей.

Черги тут зазвичай тягнуться на кілька кілометрів, люди масово їдуть на закупи з непідконтрольної території. За добу пункт пропуску з обох боків за добу долає від 2,5 до 4 тисяч людей. Їдуть переважно в Маріуполь та Волноваху. Комусь доводиться проводити в дорозі 8-12 годин. Люди втомлені, понурені та роздратовані. Одна із мешканок Донецька, яка приїхала за продуктами, каже, що до політика байдужа. Хоче просто спокою і можливостей, які були у неї раніше. Чомусь її не внесли в електронну систему, тому від четвертої ранку доводиться стояти у черзі. Прикордонники кажуть, за добу тут проїжджає понад 2 тисячі машин. У кожного пасажира перевіряють документи, їх звіряють у базі даних. Нещодавно час пропуску довелося скоротити на дві з половиною години.

У комендатурі пояснюють: зменшили час пропуску, перейшли на зимовий режим. Відтепер пропускний період діє із 7 ранку до 18:30 вечора. Із непідконтрольної території одні їдуть до родичів, інші на море, проте більшість по ліки та харчі. Уже на виїзд багажники напхані цибулею, яйцями, олією, беруть усе і якомога більше. Люди кажуть, що ціни разючі: тут помідори 3, 5 гривні, а там понад 20. Ще й гривня у Донецьку майже не ходить. У кого українські гроші є, ті бережуть їх до кращих часів. Життя зізнаються,там дуже змінилось. Але про це говорити не хочуть, бояться.

Не минає день на пропускному пункті і без контрабанди. Одні намагалися нелегально провезти стоматологічні медикаменти на суму в майже 80 тисяч гривень. Напередодні фура з нелегальним товаром намагалась оминути пункт пропуску. У ній везли побутову техніку на понад 100 тисяч гривень. Інспектор прикордонної служби Світлана Савчук каже, що бувають випадки, коли люди намагалися провезти понад мільйон гривень дрібними монетами. Усі контрабандисти виправдовуються: мовляв, їм теж там треба якось виживати.

Зелений коридор тут для автобуса. Він їздить раз на добу – туди і назад. Обслуговує кілька сіл. В автобус люди набиваються, як оселедці в банку. Хоча транспорту на всіх не вистачає. Кілометрові черги тягнуться на узбіччі. Люди в очікуванні автобуса діляться заповітними мріями. Хочуть миру та спокою.