ООН зафіксувала на Донбасі масові вбивства і тортури

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала факти масових вбивств цивільних, викрадення людей, тортури, сексуальне насильство, примусової праці та вимагання грошей бойовиками на Донбасі.

Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України у зв’язку з оприлюдненням 11-ї доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини про становище у галузі прав людини в Україні, – передає УНН.

«В Україні уважно ознайомилися з 11-ою доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, яка охоплює період з 16 травня до 15 серпня 2015 року. Зібрана Моніторинговою місією ООН з прав людини інформація стала черговим свідчення вкрай негативного впливу російської агресії проти України на ситуацію з правами людини», – повідомили в МЗС.

В українському зовнішньополітичному відомстві наголошують, що значна увага у доповіді ООН приділена ситуації в окупованому Росією Криму, «де права кримських татар та етнічних українців зазнають системного порушення».

Презентація доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини щодо ситуації в Україні відбулася у Женеві. Росія анексувала український Крим у березні 2014 року. Київ і Захід не визнають це і вважають півострів територією України. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі.

Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці». Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинули майже 8 тисяч людей.