Луцьк: громаді повернули землю вартістю 300 тисяч

Суд повернув у комунальну власність земельну ділянку на вулиці Космонавтів біля парку 900-річчя Луцька, яку було передано у приватні руки.

Про це повідомляє волинська прокуратура.

У листопаді минулого року прокурори провели перевірку з приводу порушень вимог земельного законодавства під час передачі у 2001 році у власність громадян земельних ділянок площею близько 1 га біля парку.

З’ясувалося, що це рішення виконкому Луцької міської ради про надання у власність громадянам цих земельних ділянок було визнане незаконним і скасоване Луцьким міськрайонним судом ще навесні 2002 року. Однак, розпорядженням Луцького міського голови у 2009 році, з посиланням на скасоване судом рішення виконкому, земельним ділянкам присвоїли поштові номери, а їхнім «власникам» видали державні акти про право власності на земельні ділянки.

Відтак, прокурор Луцька звернувся суду визнати недійсними державні акти про право власності, скасувати їх державну реєстрацію й повернути землю у власність громади.

Нині на виконання рішення суду одна земельна ділянка вартістю 300 тисяч гривень уже зареєстрована за територіальною громадою міста.