Бійці 14-ї бригади поїхали на реабілітацію в Польщу

Вісім військовослужбовців із частин Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, 14 окремої механізованої бригади та 24 окремого штурмового батальйону «Айдар» вирушили для лікування та посттравматичної реабілітації до Республіки Польща.

Ці солдати та офіцери отримали важкі поранення під час запеклих боїв на Сході України і після проведених хірургічних операцій потребують фахового відновлення можливостей організму, яке б дозволило їм не лише повноцінно жити, але й по можливості повернутись до виконання службових обов’язків, ‒ про це повідомляють у Регіональному медіа-центрі МО України.

Організувати поїздку допомогли українські волонтери та громадяни Польщі. «Завдячуючи їхнім спільним зусиллям та приватній ініціативі фахівців реабілітаційно-рекреаційного центру «Добрий брат», який розташовано у місті Осек на півночі Польщі, вдалося започаткувати відновлювальну програму спеціально для бійців АТО», ‒ йдеться в повідомленні.

Зі слів представника центру Якуба Марковського, в середньому, лікувально-реабілітаційна програма розрахована на три тижні. Але, у залежності від характеру отриманих травм та поранень, лікування може тривати й до півроку.

У «Доброму браті» пройшов відновлення вже 61 учасник АТО. Польські благодійники наголошують, що це не остаточна межа і вони готові прийняти до себе ще мінімум сотню наших бійців.

Від українських волонтерів, бійців АТО у Польщу проводжала психотерапевт-психолог Тетяна Давидовська. Ця жінка фактично із самого початку допомагає українським воїнам. Разом із польськими колегами вони й започаткували ініціативу щодо реабілітації наших військовослужбовців за кордоном.

Додамо, що курс реабілітації у польській клініці коштує близько 700 євро із розрахунку на одну людину. Кошти на лікування збирали усім миром. Основну частину витрат взяла на себе польська громада.