Волонтерка на ім’я Рідна

Чарівні волинянки 8 вересня з напрочуд милим ім’ям Наталія (Наталя, Наталка) святкують іменини. Так сталося, що серед волинських волонтерок – чимало Наталок.

Про це повідомляє Таблоїд Волині.

За православним церковним календарем, іменини Наталії випадають на 8 лютого, 22 березня, 31 березня, 8 вересня, 14 вересня і 11 січня. Проте українцям найбільше полюбилась дата саме 8 вересня.

Ім’я Наталія походить з латини й означає «рідна, пов’язана з народженням». Найзнаменитіша покровителька носіїв цього імені, яку згадують на початку вересня – Свята мучениця Наталія, що була дружиною Святого мученика Адріана. Саме вона була основною опорою для чоловіка в його боротьбі за право бути християнином, допомагала йому бути твердим у своїй вірі. Після мук в ім’я віри Адріан помер. Наталя ж померла у Візантії в IV столітті на могилі свого чоловіка. Відтоді до значень імені додалося «вірна, віддана» або ж «та, що піклується про рідних до скону».

Відтак, напевно, не випадково серед волинських опікунок наших бійців АТО багато волонтерок – Наталі: Наталка Шепель, Наталка Ариванюк, Ната Толмачова та Наталя Соколова. Невже саме ім’я зобов’язує цих берегинь до самовідданої жертовності заради Вітчизни? – запитали журналісти у відомих волонтерок краю.

Наталя Шепель, головний редактор газети «Слово Волині», волонтерка:

shepel

«Те, що серед волинських волонтерів є щонайменше п’ять-шість Наталок, зрозуміла в луцькому військовому госпіталі, коли хтось окликав: «Наталя», а обернулися одразу дві-три дівчини. Можливо, це випадковий збіг, хоча нас об’єднує одна риса характеру – стаємо рідними для тих, про кого піклуємося… Заодно, ця риса зробила нас рідними, дружніми між собою. Особливо це стало помітним, коли почали розгрібали всілякі непорозуміння, проблемні нюанси волонтерської діяльності – гуртом подолали їх. Та й за межами волонтерства ми одна одну підтримуємо, одне слово – рідна одна одній. Бо ми Наталки, а ім’я Наталка, як відомо, означає «рідна»…».

Наталя Соколова, помічник-консультант нардепа України, координатор Ковельського центру допомоги 51 ОМБР:

sokolova_koordynator_centru

«Напевно, на Волині най-Наталізованіший волонтерський загін у нашій державі. Можливо, це випадково, але приємно носити таке ім’я, яким нарікали найліпших дівчаток. Взагалі-то, від імені багато залежить, бо з ним нашій долі передаються риси, вкладені в етимологію назви. Як відомо, «Наталя» з давньогрецької перекладається як «рідна». А якщо звернутися до релігійного аспекту, то Свята Наталя вважається ще й «вірною». Якщо скласти ці аспекти, то маємо приємний та оптимістичний симбіоз: ім’я Наталя – це рідні і вірні жінки».

Наталя Толмачова, волонтер Волинського координаційного центру допомоги учасникам АТО:

tomachenvska

«Варто наголосити, що серед волонтерів багато жінок – різні імена, проте спільна, єдина мета. Всі вони чарівні, з добрими і чуйними душами. І не так важливо, як тебе звати, коли твориш добро, сієш благе поміж тих, про кого піклуєшся. А для нас, Наталок, навіть значення імені «рідна» спонукає ділитися теплом. Принагідно хочу привітати всіх Наталок з іменинами. Побільше добра і любові…».