Скандал на Волині: сбушнику дали 2 гектари землі біля Пісочного. ОНОВЛЕНО

Депутати Старовижівської районної ради просять голову Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика втрутитися у незаконну, на їхню думку, передачу землі площею 2 гектари працівнику СБУ.

Про це йдеться у їхньому звернення до губернатора.

В обласному управлінні Держгеокадастру кажуть, що цю ситуацію виконувач обов’язків начальника управління Василь Василенко коментував під час брифінгу наприкінці серпня. Працівниця управління Ірина Островська-Коц, зокрема, повідомила, що згаданий працівник СБУ є учасником АТО. За її словами, документи для надання земельних ділянок, в тому числі й проекти землеустрою, інших учасників АТО, яким нібито відмовляють, були надані у головне управління лише на початку серпня.

РОЗГОРНЕНУ ВІДПОВІДЬ УПРАВЛІННЯ ЧИТАЙТЕ ТУТ

Також посадовець зауважує, що змінити цільове призначення землі можна лише на сесії сілської ради, за погодженням з нею.

Публікуємо лист районної ради без змін та правок:

Шановний Володимире Петровичу!

Зростання невдоволення наказом № 3-410/15-15 СГ від 14.04.2015 року тоді ще начальника управління Держкомзему, а нині в. о. начальника управління Держгеокадастру у Волинській області Василенка В.М., широкий суспільний резонанс, який викликав цей наказ, змушують нас повторно звернутися до Вас як до керівника виконавчої влади в області.

Нагадаємо, що цим наказом Василенко В.М. надав дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,00 га (землі державної власності сільськогосподарського призначення (пасовища) у власність для ведення особистого селянського господарства працівнику управління СБУ у Волинській області Подольцю Д.А. Ця ділянка розташована за межами населеного пункту Любохинівської сільської ради і прилягає до стометрової зони озера Пісочне. Не дивно, що вона викликала таке зацікавлення у жителя Луцька.

Цей наказ був виданий без погодження Любохинівської сільської ради, яка у своїх листах від 20 березня, а потім від 15 травня 2015 року повідомляла Василенка В.М. про те, що питання щодо можливості надання дозволу на розроблення документації із землеустрою громадянину Подольцю Д.А. буде розглянуте на сесії сільської ради. 14 липня 2015 року депутати Любохинівської сільської ради відмовили у наданні такого дозволу і погодженні передачі у власність земельної ділянки Подольцю Д.А.

Зазначена земля знаходиться біля дач, побудованих на ділянках, що свого часу були виділені громадянам із відомими не лише у правоохоронних органах Волині прізвищами: Веселуха, Куренда, Хомич, Клебанський, Невірець тощо. Після зміни цільового призначення ринкова вартість цієї земельної ділянки площею 2 гектари може становити понад 1 мільйон гривень. Продавши її через земельний аукціон, громада мала б можливість вирішити ряд актуальних соціально-економічних проблем. Однією із головних у Любохинах є добудова загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня. Вже понад півтора року через відсутність коштів тут призупинені будівельні роботи, залишається стояти без даху два поверхи приміщення. У селі спостерігається позитивна тенденція народжуваності, у школі зростає кількість учнів, які продовжують навчатися у приміщенні, де вже перехилилась підлога і яке фактично перебуває в аварійному стані. Представники громади села звертались до Вас щодо цієї проблеми, проте поки що ситуація не зрушила з місця. Продаж земельної ділянки через аукціон, вважаємо, було б дієвим механізмом, щоб віднайти кошти і продовжити будівництво школи, про яку так мріють у Любохинах.

На нашу думку, наказом Василенка В.М. були проігноровані інтереси не лише Любохинівської сільської громади, а й всього Старовижівського району. Звертаємо також Вашу увагу, що в той час, як Василенко В.М. надає дозвіл на складання проекту землеустрою для відведення земельної ділянки площею 2,00 га жителю Луцька, з невідомих нам причин він відмовляє у наданні дозволів для складання проектів землеустрою для відведення земельних ділянок площею 0,12 га учасникам АТО із Старовижівського району. Після публікацій у пресі, де була озвучена ця проблема, Василенко В.М. 25 серпня 2015 року прибув у наш район і під час представлення призначеного нещодавно ним в. о. заступника начальника районного відділу Держгеокадастру повідомив керівництво району, що збирається відмінити свій сумнозвісний наказ. Проте цього не зроблено і по нині.

Оскільки на момент проведення сесії (4 вересня 2015 року) ми не отримали від Вас відповіді на наше звернення, прийняте на сесії Старовижівської районної ради 31 липня 2015 року, зважаючи на обурення людей, невдоволення, яке зростає не лише в Любохинах, просимо Вас:

  • посприяти у тому, щоб наказ Василенка В.М. № 3-410/15-15 СГ від 14.04.2015 року був відмінений;
  • зобов’язати керівництво управління Держгеокадастру у Волинській області надалі надання дозволів на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність проводити виключно за наявності відповідних погоджень органів місцевого самоврядування, на території яких вони знаходяться.

Шановний Володимире Петровичу! Сьогодні скрізь в країні непроста ситуація. Люди, змучені війною, нестабільним політичним станом, доведені до відчаю, усіма силами стараються знайти вихід з економічної скрути, в якій вони опинились. Це в повній мірі можна сказати і про жителів Любохин та усього Старовижівського району. Коли громада втратить 2 гектари землі біля озера, коли без надії на продовження будівництва тут і надалі стоятиме школа, нам всім, в тому числі і Вам як керівнику виконавчої влади в області, доведеться нести перед людьми спільну моральну відповідальність. Сподіваємось на Ваші небайдужість, підтримку і розуміння у цьому питанні.