Під час сутичок зловмисники хотіли кинути гранату у Раду

Президент України Петро Порошенко заявив, що зловмисники у сутичках під Верховною Радою планували кинути другу гранату у вікно будівлі парламенту.

Про це пише ТСН.ua.

Порошенко пояснив, що першою гранатою зловмисники планували нейтралізувати бійців Нацгвардії України, а друга мала  летіти до будівлі.

«Перша гранат повинна була вразити нацгвардійців, викликавши вогонь у відповідь, а друга граната призначалася вікну Верховної Ради. Наразі можу розповісти план, який був у терористів: закрити димом виконавців, щоб захистити їх від відеоспостереження, аби не встановити особи цих злочинців, які планували вбити людей і зробити цю провокацію», – заявив Порошенко на засіданні.

Президент пояснив, що граната, яку збиралися запустити терористи,  була типу РГО, від якої могли б постраждати сотні людей.

«Це спеціальна граната, не РГД-5, яка вибухає через 5-6 секунд після того, як вона впала, а РГО, яка вибухає відразу після контакту з будь-якою поверхнею, зокрема, зі склом Верховної Ради, яке було “обліплено” депутатами і журналістами. 700 фрагментів, які повинні були вилетіти звідти, – уявіть собі кількість жертв у Верховній Раді, в тому числі й тих, хто зараз бере на себе сміливість засуджувати бійців Нацгвардії», – наголосив Порошенко.

Нагадаємо, що у сутичках під парламентом загинуло троє нацгвардійців.

Додамо, що раніше в Мережі з’явилося звернення українських військових щодо кривавих подій в Києві.