Депутатів не люблять, бо не вміють ними користуватися, – активіст

У Луцьку розповіли, що потрібно робити простим громадянам, аби змінити країну та мати чесних та відкритих представників влади.

Про це йшлося 8 вересня у Луцьку під час публічного форуму «Стеж за грошима», – пише Волинський інформаційний портал.

Зібрання організували представники з Всеукраїнського громадського руху «Чесно». Він хоче стимулювати прозорість, підзвітність та відкритість представників влади та запит на якісну політику серед громадян. Серед тем, якими займаються активісти руху: персональне голосування в парламенті, фінансова прозорість та підзвітність депутатів, чиновників та партій, приймальні та помічники народних депутатів, відкритість роботи парламентських комітетів, робота депутатів місцевих рад, доброчесність кандидатів у народні депутати та депутати місцевих рад.

Координатор Всеукраїнського руху «Чесно» Андрій Круглашов розповів, що їхня організація сприяє становленню нової політики. Активіст впевнений, що сьогодні в політиці боротьба ведеться заради особистих цілей. «Люди не люблять депутатів тому, що не вміють ними користуватися», – впевнений Круглашов.

Він підкреслив, що кожен посадовець повинен працювати над тим, щоб в місті з’являлися можливості, а не лише проблеми. «Ключ успіха політика – бути потрібним людям», – додав чоловік.

«Стеж за грошима» – всеукраїнська кампанія, нині вона розвивається в 25 містах. В рамках проекту пріоритетними завданнями є оприлюднення декларацій посадовців, відвідування сесій та засідань, свідоме та чесне ставлення до своїх прав та обов’язків. Представники проекту моніторять і політичну траєкторію владця.

Депутат Луцької міської ради Василь Гриб наголосив, що потрібно звернути увагу на зміни, які потрібні нашій країні. Василь Гриб розповів, що мав досвід деякий час перебувати в Швейцарії і бачив, як влада ставиться до громадян. Він підкреслив, що роботу депутатів обмежує недостатнє фінансування. Це не дозволяє проводити повноцінну роботу.

Нардеп Ігор Гузь поділився своїми припущеннями про можливі зміни в нашій державі в найближчий час. «Я не вірю в те, що ця кампанія пройде за новими принципами», – зазначив Гузь. Він підкреслив, що дуже важко буде перебити фінансовий смерч, який практикують владці перед виборами.

Під час зібрання кандидати у депутати та на інші владні посади підписали «Декларацію відповідальності». Цей документ зобов’язує кожного проводити чесну та прозору діяльність, яка відповідатиме чинному законодавству. Декларація передбачає повний звіт діяльності депутата, а також його присутність на роботі. Документ зобов’язує до 1 жовтня оприлюднити декларації про доходи за 2014 рік, до 20 жовтня – проміжний фінансовий звіт та до 30 жовтня – повний фінансовий звіт проведення передвиборчої кампанії.