Волиняни склали петиції до Порошенка

Волинянин Тарас Сватко написав електронну петицію.

Вона з’явилася на офіційному інтернет-представництві глави держави.

У ній він закликає повернути скасовані пільги ветеранам війни та іншим категоріям піговиків.

Петиція з’явилася на сайті 29 серпня 2015 року. Збір підписів триває.

У петиції йдеться про те, що 28 грудня 2014 року президентом України Петром Порошенком було підписано прийнятий Верховною Радою закон, який суттєво урізав

«Такі правові норми звужують зміст, а в деяких випадках позбавляють права на пільгу певних категорій громадян» – йдеться в тексті петиції.

Обґрунтовуючи повернення скасованих пільг, чоловік спирається на статті із Конституції України та декларацію прав людини Генасамблеї ООН.

Зауважимо, що у 2008 році Конституційним Судом України були визнано неконституційними аналогічні зміни до законодавств.

Творець петиції вважає, що і нинішні правові акти має перевірити Конституційний Суд.

Також петицію до Порошенка склав і лучанин Ігор Алексєєв. У свій петиції він пропонує заборонити іноземцям, а також особам, що є громадянами України менше трьох років, займати керівні посади в органах законодавчої та виконавчої гілок влади в Україні.

Алексєєв нагадує, що для того, щоб стати кандидатом в президенти, потрібно бути громадянином України, слід прожити на території держави не менше 10 років до моменту голосування і володіти українською мовою. Народним депутатом України може бути обрано громадянина України, який має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п’яти років тощо.

Нині за петицію проголосувало лише дев’ять осіб.