Волонтер перед смертю викрив схеми контрабанди на Донбасі

Лідер однієї з груп мобільних груп по боротьбі з контрабандою у зоні АТО Андрій Галущенко, який трагічно загинув на Донбасі, перед смертю встиг розповісти останні свідчення щодо невтішної ситуації з контрабандою, які можуть свідчити про тотальну і повну співучасть всіх силових відомств у велетенському кримінальному картелі.

Про це в сюжеті ТСН.Тиждень розповів Олексій Бобровников.

Андрій Галущенко – колишній військовослужбовець, волонтер у боротьбі з контрабандою.

«Із самого початку у наші обов’язки входив тільки контроль по лінії розмежування, але тут активність нині мінімальна, тому працюємо ось по цій зоні – «ЛНР» і російський кордон», – пояснив він.

Волонтер розповів, що основні групи контрабандних товарів, які перетинають лінію розмежування, це алкоголь і тютюн. В Донецьку є дуже велика нелегальна фабрика по виготовленню контрафактного тютюну – контрафактний тютюн іде до нас – підробний, ліцензійний хороший – іде від нас. В два напрямки іде контрабанда. Теж саме із алкоголем: “пальона” горілка і спирт іде до нас, якісне спиртне – пиво шампанське, коньяки – від нас. Продуктова контрабанда в одному напрямку – лише туди.

Ще одна зі статей контрабанди, на яку вказав Андрій у своєму регіоні, – нелегальне пальне з Російської Федерації.

«І там періодично територіальні органи СБУ і МВД Луганської області находять якісь труби закопані. Відкопують їх. Ну я думаю, що це на систему виведений процес. Періодично виводять якусь трубу – у тих показники, що вони б’ють контрабанду, а у тих контрабандистів на деякий момент є вільний продих, що їх не чіпають, бо всі святкують, що вони знайшли трубу і припинили подачу контрабандного пального. Але за моєю інформацією, обсяги все-таки ідуть. Органи, які мали б контролювати рух цього пального, не так багато отримують – близько однієї гривні з літра. Я не виключаю, що якісь великі суми ще заходять на більш високому рівні», – розповів Галущенко.

За добу до цієї розмови на трасі Сєвєродонецьк-Щастя було обстріляно автомобіль із загону Андрія. Насправді, це був перший замах на мобільну групу.

«Контрабанду не зупинити. Контрабанда перемеле всіх. Якщо контрабандистів ви вирішите перекрити. Потихеньку буде. Того, того. Того викинуть з вікна. Людину усунути не проблема взагалі. Це я як військовий кажу. Зараз клацну – вдень, ніхто не почує клацання затвора. Упав челок. Звідки прилетіло – звідти», – переконаний Андрій.

За добу для волонтера все вже було скінчено.

Андрій мав справу до всього і в своєму інтерв’ю згадав майже всі відомства, відповідальні за контроль над кордоном. Він втрутився у справи контрабанди металобрухту, в організацію блокпостів, логістичних центрів – Андрій був одним з основних стратегів цієї операції і знав надто багато.