Україна отримала статус найбруднішої зони Європи

Через пожежі на торф’яниках та у лісах Україна встигла отримати статус найбруднішої зони в Європі за рівнем чадного газу.

Про це розповіла Юлія Панкова в сюжеті ТСН.Тиждень.

Жителі одразу кількох областей України минулого тижня задихались від смогу. У великих містах позакривали школи і дитсадки, людям порадили сидіти вдома. На тлі рекордної для вересня спеки загорілись торфовища та ліс.

Агентство NASA опублікувало карту пожеж. Знімки з космосу доводять, що в диму були не лише Київ і область.

Крім нарікань на спеку, рятувальники заговорили і про навмисні підпали. Правда, хто і навіщо – не уточнили.

Врятувало українців небо і дощ звідти. І настав час рахувати, у що обійдеться подолання наслідків платникам податків, які щороку віддають мільйони гривень на гасіння пожеж і чому вогонь, такий імовірний у неймовірну спеку, не змогли зупинити вчасно.

Виявляється, Україна палає не один тиждень, а цілий місяць. І вже встигла отримати статус найбруднішої зони в Європі за рівнем чадного газу.

Були готові й робили все, що могли, говорять у ДСНС. Щоб погасити пожежі по всій країні лише за сім днів витратили шалені гроші – 5 млн грн.

У лісовому господарстві Україні, яке контролює 73% лісів, говорять, цього року втратили майже дві тисячі гектарів лісу, а це приблизно 100 млн грн.