Луцькі політпідсумки: 31 серпня-6 вересня

Про політпідсумки. У цих публікаціях я збиратиму найцікавіші політичні події тижня та аналізуватиму їх, додаючи інсайдерську інформацію, щоб вималювати цілісну картину події. На жаль, я, як і більшість лучан, можу не знати істинної природи того чи іншого явища, але принаймні спробую пояснити людям, що відбувається на владному олімпі.

******

У сьогоднішніх політпідсумках йтиметься про місцеві вибори, відставку губернатора, криваву “децентралізацію”.

******

Цього тижня наші політики занурилися з головою в роботу по підготовці до місцевих виборів. Наразі ці перегони ведуться більше в непублічній сфері, тривають останні секретні і напівсеркретні зустрічі, з’їзди партій, засідання центральних комітетів, політбюро та інше. Хтось ще шукає партію для балотування в депутати, а хтось обирає з пропозицій партій. Деякі гравці, та й не тільки вони, завершують формування штабів або вже працюють на повну.

Зокрема, це команда Ігоря Палиці в Луцьку, яка зібрана в фонді “Новий Луцьк” очолюваному бізнесменом Олександром Товстенюком. Вони фактично від парламентських виборів не припиняють роботи в публічній сфері, зокрема, рекламують Товстенюка, який йтиме в мери Луцька.

Також 1 вересня Палиця з Товстенюком дали прес-конференцію, де більше говорив перший, а другий – вчився у шефа вмінню спілкуватися зі ЗМІ. Найцікавіші меседжі заходу – Палиця йде в народні депутати по округу Ігоря Єремеєва, фонд розширяє діяльність на область і міняє назву. Очевидно, що фонд перш за все розгорне діяльність на “маневицькому” окрузі, який включає Маневицький, Ківерцівський, Любешівський і Камінь-Каширський райони.

Друга теза – Микола Романюк погано працює і заважає фонду, тому на міського голову йтиме Товстенюк. Взагалі в бік чинного мера прозвучало багато звинувачень. Той вирішив не відповідати і не розпочинати суперечку в стилі Коломойський-Саакашвілі. Мабуть, мер вирішив: нехай справи доводять, а виборці визначать, хто краще працює. Хоча й порівнювати зараз їхню роботу недоцільно, бо масштаби завдань Романюка в рази більші за Товстенюкові.

До речі, під час прес-конференції прозвучало багато тез, в правдивість яких важко повірити. Більше про це читайте тут.

******

Також були такі новини, що стосуються місцевих виборів:

“Свобода” відправляє в мери Луцька екс-першого заступника голови ОДА Сергій Кудрявцева. Без шансів на участь в другому турі, але принаймні засвітять політика. І хтозна, можливо, балотування використають для політичних торгів.

У волинському “УКРОПі” обрали керівника. Ним став депутат облради В’ячеслав Рубльов. Більше про нього читайте тут. На мою думку, всі ключові рішення будуть ухвалювати інші люди, а Рубльову доведеться пройти нелегкий шлях і боротьбу, якщо він хоче стати впливовішим в партій.

Ще один депутат облради Євген Недищук йде від партії Гриценка в мери Нововолинська. Місцеві пишуть, що це буде опозиційний кандидат до чинного міського голови Віктора Сапожнікова. Враховуючи адмінресурс останнього, в перемогу першого важко повірити.

Палиця класно попіарив Товстенюка на відкритті двох стадіонів: оновленого стадіону Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, реконструйованого стадіону “Авангард”, на які він власне й дав гроші. Також він побував на посвяті у студенти університету.

Для того, щоб випередити моїх опонентів, скажу таке. Так, чинний міський голова рекламується на офіційних заходах муніципалітету, але участь в них це його обов’язок. Він ж буде відправляти на ці заходи заступників, які й без цього мають багато роботи. Можливо, є заходи, які влаштовують під вибори, але як їх відрізнити з загальної картини? Я таких в тижні, що минув, не бачив.

******

Найобговорюванішою подією тижня стала сутичка під Верховною Радою, яка призвела до смерті трьох нацгвардійців. Відразу соцмережі розкололися на два великі і один маленький табори.Одні – за “Свободу”, другі – за владу, інші – за здоровий глузд.

Я вже писав у Facebook і думки не змінив. Події під Радою організовані владою для того, аби підставити “Свободу” перед виборами та знизити або й нівелювати рейтинг партії Тягнибока. Для цього й принесли в жертву життя 3 людей і здоров’я кільканадцяти.

“Свобода” теж винна, бо як можна було організовувати такий захід, знаючи про високу ймовірність провокацій. Однак зробленого – не повернеш. І поки люди в соцмережах і влада в судах справедливо розпинає партію Тягнибока, всі забувають, що поруч має висіти чинна влада.

До слова, через партійну кон’юктуру мусив підтримати “старт децентралізації” народний депутат Ігор Гузь, який тепер пожинає плоди у вигляді критики з боку опонентів з “Свободи”. Щоправда чомусь ніхто не критикує іншого нардепа-волинянина Степана Івахіва: чи то ковельська “Свобода” задоволена цим рішенням, чи то вона вирішила не воювати з Івахівим.

******

Журналіст Андрій Лучик, якого не можна назвати прихильником чинного голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, пише, що того скоро відправлять у відставку. Більше про це читайте тут.

Мені не дуже віриться, що Гунчика відправлять у відставку. Він контрольований губернатор, який мовчки працює і не скаржиться.

******

ЧТИВО ТИЖНЯ

Цього тижня ВАР дав старт великому, принаймні в наших планах :), проекту, який ставить за мету дослідити, чи дійсно живуть наші чиновники та посадовці за доходами. Перша пташечка – голова Апеляційного суду Петро Філюк. Цю публікацію читайте тут.

ВІДЕО ТИЖНЯ

 

Текст: Анатолій КОТЛЮК