Мир, танки, кульки: що малюють діти Волині солдатам

Марк Бондарук знає про війну не з книжок: тато хлопчика отримав важке поранення у зоні АТО. Але на малюнку дитини немає місця чорному: його танк стріляє кольоровими кульками. А над його Україною світить яскраве сонце.

Марк та його друзі по дитсадку №12 у Ковелі активно долучилися до акції “Напиши листа солдату”. З такою ініціативою до дітей звернувся благодійний фонд Степана Івахіва “Патріоти Волині”. Найпопулярніше слово в листах-малюнках маленьких ковельчан — мир, – .

“Я намалювала сім’ю. Бо я знаю, що багато дітей залишилися самі, а їхні батьки зараз захищають нас від зла. І я бажаю всім, щоб над Україною панували мир і злагода”, – розповідає учасниця акції Злата Ткачук.

На жаль, картини, які малює війна у реальному житті, далекі від оптимізму. Двадцятичотирирічний Андрій Омелянюк з села Дубове загинув в серпні минулого року під Старобешевим. У школі, де навчався герой, на його честь створили куточок пам’яті та відкрили меморіальну дошку. Учні та вчителі Дубівської школи вважають своїм обов’язком допомагати воїнам, які захищають мир та єдність України.

“Ми намагаємось підтримувати воїнів АТО. Збираємо продукти харчування, пишемо теплі листи, надсилаємо малюнки. Наші дівчата в’яжуть для бійців теплі речі. Організовуємо благодійні ярмарки, а зібрані на них кошти також передаємо для воїнів АТО”, – говорить заступник директора ЗОШ с. Дубове Людмила Троцюк.

На заклик організаторів акції “Напиши листа солдату” відгукнулися як старшокласники, так і учні молодших класів.

На уроці миру майбутні випускники школи створили символічну карту України, яку доповнили її паперовими “голубами миру” та своїми побажаннями.

“Наші учні долучаються до цієї акції. Листи, малюнки, вироби, зроблені власними руками, зігріті теплом маленьких патріотів, вони всі будуть передані нашим бійцям в зону АТО. Ми сподіваємось, що вони щасливо дійдуть до них і дадуть їм силу, наснагу, щоб бути мотивованими та перемогти у цій війні…”, – каже учениця ЗОШ села Дубове Наталія Шнайдер.

Організатори акції, до якої також долучилися школярі Старовижівського та Ратнівського районів, заохотили учасників солодкими призами та патріотичними сувенірами.

“Для того, щоб ви могли спокійно навчатися, на сході України щоденно ризикують найціннішим — своїм життям, мужні бійці АТО. Ми всі намагаємось хоч чимось їм допомогти. І напевно, вже кожен з нас може назвати себе хоч трішечки волонтером. Так само і народний депутат Степан Івахів не стоїть осторонь народної біди. З початку АТО він надав допомогу армії на суму майже 20 млн. гривень. З наступним вантажем ми вирішили доправити нашим хлопцям те, що нагадає їм про рідні домівки. Те, що зберігає тепло ваших дитячих рук — ваші малюнки і ваші листи. І повірте – це буде для них найціннішим подарунком. Бо це — найкращий оберіг!”, – говорить помічник народного депутата України Наталія Маленицька.

Листи, малюнки та поробки дітей наступного тижня волонтери фонду передадуть воїнам 14-ої окремої механізованої бригади, які несуть службу в зоні АТО.