Подробиці смерті волинянина Володимира Кияна

Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука розповів чому і як загинув військовий з Волині Володимир Киян.

Він загинув, розслідуючи обставини розстрілу мобільної групи боротьби з контрабандою під Щастям.

В ефірі телеканалу “112 Україна” Тука заявив, що ця група була знищена українським підрозділом.

Тука розповів, що розстріляна мобільна група розслідувала зв’язки з контрабандою одного з українських підрозділів, що працює на лінії розмежування в районі Щастя, і зібрала вже чимало інформації. Неодноразово командир цього підрозділу погрожував групі.

Перший раз обстріляли групу 4 дні тому, але тоді це сприйняли як загрозу, а не намір знищити зведену групу.

Тука розповів, що вранці боєць з позивним “Тайфун” спробував провести деякі дослідження за однією з версій про розстріл групи. “На жаль, він також був знищений сьогодні“, – повідомив Тука.

Він розповів, що подробиць не знає, але йому відомо, що “Тайфун” вранці на світанку взяв човен, він повинен був відправитися з напарником, але виявилося, що біля Щастя боєць був один.

При цьому Тука спростував заяву радника СБУ Юрія Тандіта, який вчора повідомив телеканалу “112 Україна”, що мобільна група була знищена в результаті бою з диверсійно-розвідувальною групою бойовиків.

“Був у мене зв’язок і з представниками СБУ, і з представниками ДФС, і з представниками контррозвідки, і з представниками інших спецпідрозділів. Пан Тандіт, м’яко кажучи, помиляється, ніякого бою не було. Було елементарне знищення мобільної групи. Ніякої ДРГ в той час на території, підконтрольній Україні, не було. Я вже отримав цю інформацію з двох джерел, у тому числі з протилежного боку”, – заявив Тука.

Раніше голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації (ВЦА) Георгій Тука повідомив, що поблизу Щастя розстріляли зведену мобільну групу. За його словами, загинув його друг – волонтер Андрій. Тука зазначив, що здогадується, “чиїх рук ця справа”.