Міліція Волині поки безсила проти карткових шахраїв

Волинська міліція, як і їхні колеги з інших регіонів, не може протидіяти картковим аферистам, – каже начальник волинського управління міліції Петро Шпига.

“Схеми, які використовують злочинці, є новими і постійно змінюються. Для того, щоб з ними боротися, потрібно мати відповідний досвід, розуміння та допомогу з боку банківських установ. Зараз ми не можемо протидіяти цим злочинам”, – мовив він у інтерв’ю Відомостям.

“Отримання інформації від банку, яка підтверджує злочин, триває до місяця. Це тривалий термін, а злочинці не сидять на місці. Операція зі зняття коштів займає день, максимум три — і гроші йдуть. Є інформація, що ці кошти деколи ідуть на Схід і за рахунок них фінансуються злочинні угрупування, які воюють проти нас”, – пояснив посадовець.

Також він каже, що правоохоронці не відчувають підтримки з боку банків.

“На сьогодні ми не бачимо підтримки, не відчуваємо, що банки готові з нами співпрацювати. Я впевнений, що ми покажемо серйозний результат у боротьбі з шахрайством. Цей вид злочину скоюють люди, які мають досвід роботи в банківській системі і знають, як поводитися та схеми роботи банку. Не виключено, що вся база клієнтів зараз знаходиться в сепаратистів, які, використовуючи колишніх працівників банку, працюють з клієнтурою по всій Україні та шахрайським шляхом “видурюють” кошти в наших громадян”, – вважає Шпига.