Кохання народжене війною

Наша війна відкриває все нові і нові горизонти допомоги. Для того щоб збирати гроші, можна не просто постити свою картку, а й робити добрі справи.

Наприклад, поєднувати серця, – пише на сторінках Insider волонтер Катерина Ніколаєнко.

Ця історія бере свій початок у далекому 2012 році. Тоді у однієї дуже доброї дівчинки, яка багато років займаеться соціальною діяльністю і благодійністю, діагностували гепатит С.

Для сбору коштів на терапію Ксю, в кінці 2012-го – на початку 2013-го року був створений аукціон побачень. Охочих прийняти участь знайшлось чимало.

Серед них, одним із перших, був і я. Одразу скажу, до знайомств з дівчатами в інтернеті ставився скептично, сміливісттю в спілкуванні з прекрасною половиною населення також не відрізнявся. Та от якось в новинах промайнула фото прекрасною кареокої дівчинки, з чарівною та життєрадісною посмішкою. Навіть не можу пояснити, що саме я відчув, коли побачив її фото, – розповідає Данило.

Не знаючи як, чому і на що сподіваючись, він вирішив написати. Спілкування вийшло на диво легким і невимушеним.

– Я не помітив, коли нове повідомлення від Каті, стало для мене найбільш очікуваною і важливою подією, в сірих трудових буднях. Не знаю як так вийшло, і куди поділась вся ця моя сором’язливість, але вирішив я її запросити на каву, ще до закінчення аукціону.

Цікаво, що на той момент за молижвість скласти Каті компанію вже йшла цілком серьезна боротьба.

e6a591a-1Зустрілися, пішли в затишну кав’ярню на Софіївській площі.

Ой, що я тоді їй розказував… Як зараз нагадує, досі соромно. Пили каву, балакали, сміялися. Я уникав часто дивитись в очі, хоча дуже хотілось. Боявся, що почну в очі дивитись, про все забуду, і буду так і сидіти годинами, замріяний, потону в цих прекрасних карих очах.

Потім він не зміг відпустити її додому саму. Вирішив провести. Січень, сніг, ніч. А вони півночі пішки гуляли Києвом.

Вранці, прокинувшись вдома, вже не міг дочекатися можливості знову побачити ці очі, посмішку… В той же день з’ясувалося, що бажання побачитись взаємне. Потім дуже швидко (як для мене) зрозумів, що все, добігався. Закохався. По самісіньки вуха. Дякувати долі, це – було взаємно.

Пройшло більше 2-х з половиною років.

Було багато прекрасних моментів, хвилин, годин, днів, тижнів і місяців. Були й сварки, але без них не обходиться навіть у казках. Ця мила дівчинка, розтопила в мені кригу, і перетворила з чорствої істоти в нормальну, живу, емоційну людину.

В цю п’ятницю Даня і Катя будуть обмінюватися обручками. Без урочистостей.

– Це не головне. Важливо з ким ти поруч, і чию посмішку ти бачиш коли прокидаешься. Я дякую долі, за те, що все сталось як сталось. За всі ті обставини, які склались так, що ми зустрілись, і полюбили одне одного.

З гепатитом Ксю справилася, але робити добрі справи не перестала, бо почалася війна.

Разом з ліпшою подружою, теж на імя Ксю, яка була поруч все лікування і вела аукціон, вони продовжили поєднувати серця і допомагати нашим захисникам.

d4d81ae-7“Благодійному аукціону побачення для бійців АТО” – рік. Відбулося 9 турів. За цей час утворилось 6 пар, дві з них одружились. Ще раніше – 23 серпня – побралися Наталя та Євген. Вона з Луганська, він з Києва. Познайомилися на аукціоні рівно рік тому. Відсвяткували в українському стилі на марші вишиванок в Одесі.

Загалом було зібрано понад 150 000 грн і тисячі солдат отримали допомогу.

Але те, що для України було щасливими історіями про кохання, для Росії стало – шедевром пропаганди.

Здавалося б, люди ходять на побачення, волонтери купують рукавички, що сюди можна приплести?

Однак, виявляється російській фантазії нема меж – журналісти НТВ зробили з цього сюжет про те, як важко жити в Україні.

Рівень економіки такий низький, що єдинний варіант вижити – продавати себе.

Далі в сюжеті розповідається, що правда – мінімальна ставка на аукціоні 10 грн. Потім туди підмішується брехня: починаючи з 10 грн бійці ставлять ставки, чія ставка більша той і виграв дівчину. Далі дівчат садять у бусик і розвозять по лінії фронту, а через деякий час забирають і всі щасливі їдуть додому…

Ще 17 хвилин в сюжеті розповідають, що кожна четверта проститутка в Росії українка, а експерт – порнорежисер – розповідає про економіку.

Історія з цим сюжетом від сусідів зробила дівчат знаменитими. Відвідуваність сторінки зросла в тисячі раз, ставки піднялися, українські телеканали на випередки брали у Ксюнь коментарі.

Але найбільше українських волонтерів радують погрози від росіян. “Я тебе вбю і заріжу” – це норма, але ж дно.

Росіяни почали створювати форуми про страшне життя українок, де скрінили сторінки аукціону і дуже палко обговорювали наше безглузде життя. Потім почали дзвонити учасникам аукціону і говорити, що насправді організатори збирають гроші на допомогу російській армії…

Але справжньому коханню не заважають ні пропаганда, ні обстріли.23f372c-2

Наприклад, Іван, боєць батальйону імені Кульчинського, купив побачення з Оленкою лежачи в окопі під обстрілами. Зустрілися, коли він приїхав на ротацію і вже майже рік разом.

Саме заради таких пар аукціон триває, бо потреби бійців не обмежуються лише матеріальним, їм як і звичайним людям хочеться дива і кохання.