Фото лісової пожежі у Ківерцівському районі

У лісі села Липне Ківерцівського району з 2 вересня триває лісова пожежа.

Дим затягнув усе село, ‒ пише Ківерцівський районний інформаційний портал.

За інформацією прес-служби ДСНС Волині, станом на 1 вересня на території області виникло 289 пожеж в екосистемах, з яких 68 – пожежі на торфоугіддях, 79 – лісові, а 142 пожеж зафіксовано на території сільськогосподарських угідь.

Найбільше пожеж в екосистемах та на відкритих територіях зареєстровано у Камінь-Каширському, Любешівському, Ратнівському, Маневицькому та Луцькому районах.

«Як засвідчують факти, понад 99% таких пожеж виникли з необережності мешканців краю, які умисно спалювали на полях суху рослинність, післяжнивні залишки або розкладали багаття на торфʼяних угіддях та у лісосмугах. Характерна для географічного ландшафту Волині суміжність покладів торфу з лісовими насадженнями в умовах підвищеної пожежонебезпеки є украй небезпечною у випадку виникнення пожежі. Адже за спекотної погоди, що утримується в області практично упродовж усього літа, найменша необережність з вогнем здатна спричинити масштабну пожежу, для ліквідації якої знадобиться не один день», ‒ йдеться в повідомленні.

Тож, рятувальники ще раз просять суворо дотримуватися протипожежних правил задля запобігання пожеж в екосистемах.

«Не спалюйте сміття чи суху траву на присадибних ділянках та на відкритих територіях. Якщо ви побачите, що це роблять інші, зупиніть їх. Не розкладайте багаття у сухому лісі, не кидайте непогашені сірники або цигарки. Якщо ви помітили горіння сухої трави – спробуйте ліквідувати самотужки, якщо вам це не вдалося – негайно повідомте оперативно-рятувальну службу за номером 101», ‒ закликають вони.

029gwgznyto kelxtpakdxy n62rcrdbkcw ojssn42kxaa pvlewiemf_4