Рада провалила вибори в нових громадах: як голосували волиняни

Народні депутати провалили рішення про проведення виборів у нещодавно створених громадах. Щоправда, згодом змінили процедуру ініціювання виборів у громадах.

Нагадаємо, на Волині таких громад – 5.

3 вересня парламенті “голосували” за включення проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (№3008) до порядку денного. Кнопку “За” натиснули лише 199 нардепи з 274.

З-поміж волинян підтримали проект рішення Ігор ГузьІгор ЛапінСтепан Івахів. Сергій Мартиняк та Юрій Савчук були відсутні під час голосування.

Пізніше в Мінрегіоні повідомили:

Перша перемога об’єднаних територіальних громад – тепер вони не залежатимуть від політичної кон’юнктури в обласних радах, багато з яких сьогодні, не пояснюючи причини, не приймають рішення про створення об’єднаних громад. 4 вересня Верховна Рада України прийняла зміни до виборчого законодавства та Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», які дозволяють обласним державним адміністраціям, отримавши подання від об’єднаної громади про своє утворення та провівши аналіз відповідності такого рішення Конституції та законодавству України, направляти документи одразу до Центральної виборчої комісії для призначення в об’єднаних громадах перших місцевих виборів.