Луцьк: провалили рішення про паркомати в Старому місті

Виконком Луцької міської ради не підтримав рішення про те, що заїжджати на територію Державного історико-культурного заповідника «Старе місто» можна тільки з 19:00 до 07:30 ранку.

Таке рішення прийняли під час засідання у четвер, 3 вересня.

Членам виконкому пропонували встановити:

‒ час безкоштовного перебування та паркування автотранспортних засобів на території історико-культурного заповідника – 30 хвилин;

‒ цілодобовий режим роботи систем обмеження руху транспорту (боллардів). Тобто людям, які живуть чи працюють в Старому місті, хотіли рекомендувати «здійснювати доставку матеріалів для господарської діяльності, а також доставку інших вантажів до об’єктів, розташованих на території історико-культурного заповідника, з 19:00 год. до 07:30 хв». А переможця конкурсу з визначення оператора паркування (приватне підприємство «Ельбе УА») пропонували зобов’язати встановити паркомати та шлагбауми, а також забезпечити безоплатний та безперешкодний заїзд:

  • громадянам, які проживають на території заповідника;
  • службам оперативного реагування (надзвичайних ситуацій, міліції, невідкладної медичної допомоги, аварійних), комунальних служб, зв’язку та енергопостачання;
  • суб’єктам, які провадять господарську діяльність на території заповідника.

Як розповів директор КП «АвтоПаркСервіс» Олександр Мартинюк, все це роблять з метою збереження та безперешкодного доступу до історичних пам’яток в Старому місті. Він додав, що такі обмеження не суперечать Правилам дорожнього руху, адже управління ДАІ погодило такий проект рішення.

Він розповів, що основна частина транспорту, який був в Старому місті, – це транспорт працівників «старого» ринку, і саме його хочуть усунути звідти таким рішенням. Також Мартинюк повідомив, що люди, які відвідують костел Святих Петра і Павла і Волинський технікум Національного університету харчових технологій, будуть паркуватися на загальних засадах.

Мартинюк уточив, що вартість паркування після 30 хвилин – 6-7 гривень за годину від одиниці транспорту. Тобто, неважливо, туристичний автобус це чи легковий автомобіль. А в рік від паркування прогнозують надходження до бюджету міста близько 200 тисяч гривень.

Проти виступив член виконкому Михайло Щур. Він зазначив, що проект ‒ «розбалансований та суперечить сам собі», бо визначення «клієнта» у ньому незрозуміле і недоречне, а тому ним будуть спекулювати.

У підсумку «за» проголосували лише 9 членів виконкому.