Луцьк: активісти розповідають, що зміни до Конституції на руку Путіну

Активісти «Народного контролю Волині» розгорнули на Театральному майдані Луцька плакати із поясненнями, чому зміни до Конституції, прийняті в першому читанні Верховною Радою, на руку Росії та сепаратистам.

Акцію влаштували у четвер, 3 вересня.

Вони стверджують, що «особливості місцевого самоврядування» для Донбасу означають «загрозу унітарності України з перспективою втрати територій», «поштовх до сепаратизму інших регіонів, до бажаної для Росії федералізації України» та «допущення сепаратистів до органів місцевого самоврядування з можливістю призначення прокурорів, суддів».

Нагадаємо, 31 серпня 265 депутатів Верховної Ради ухвалили в першому читанні зміни до Конституції, що передбачають децентралізацію та особливий порядок здійснення місцевого самоврядування на Донбасі, який має визначатися окремим законом.

У проекті цього закону зокрема йдеться про розширення повноважень місцевих рад на Сході, амністію сепаратистів та інші поступки.

Прийняття змін спровокувало сутички між активістами та міліціонерами біля Верховної Ради, в результаті яких 3 нацгвардійці загинули, більше 130 отримали поранення.