Гунчик ‒ третій у рейтингу голів облдержадміністрацій

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик «зʼїхав» у рейтингу очільників облдержадміністрацій.

З першого місця в березні цього року він опустився до третього місця, ‒ йдеться в повідомленні видання «Ділова столиця», яке опублікувала прес-служба Волинської ОДА.

«Три місяці тому «ДС» подала рейтинг губернаторів за перший квартал разом із методикою, – йдеться у публікації. – Показники мирних регіонів (без окупованого Криму й напівокупованого Донбасу) порівнюються за двадцятьма суспільно важливими критеріями. Всі цифри беруться з даних Держстату. Усім областям за кожним із критеріїв нараховуються бали залежно від отриманих ними позицій, потім підраховується сума балів за усіма критеріями, й за цією сумою ранжуються регіони, а разом із ними їх керівники. Нині ж за тією ж методикою ми підсумовуємо результати піврічної діяльності».

Тож пальма першості дісталася Валерієві Коровію, голові Вінницької облдержадміністрації, друга сходинка – Олегові Гончаруку, голові Івано-Франківської облдержадміністрації, третя позиція – за Володимиром Гунчиком.

Слід зазначити, що укладачі відповідного рейтингу акцентували як на позитивних моментах у роботі, так і на «мінусах».

Губернатор Волині Володимир Гунчик обіймає посаду з липня 2014 року. За підсумками січня – березня 2015-го він був лідером, але тепер третій (58 балів). Підвели його боржники, при чому всі одночасно.

За розмірами заборгованості із зарплати на одного працівника Волинь була 14-ю на 1 січня, стала 12-ю до 1 квітня, а тепер вже у вісімці гірших. За обсягами заборгованості населення за оплату ЖКП на одного жителя область на початок року була 20-ю (тобто входила у четвірку кращих), до 1 квітня стала 18-ю, а до першого липня – вже 14-ю. Також і місцеві бюджети не поспішали скорочувати свої борги перед організаціями, котрі надають ЖКП. За цим показником (знову ж у перерахунку на одного жителя) Волинь на кінець березня була 16-ю, а до кінця червня потрапила до сімки гірших.

Разом із тим область утримує непогані позиції за багатьма критеріями, а за деякими поліпшила показники. Так, вона вийшла на перше місце за динамікою будівництва, досягнувши росту 23,4% в січні – червні та на 27,6% за підсумками семи місяців (у порівнянні з відповідним періодом попереднього року).

Головний вклад – роботи в житловому будівництві (передусім Луцьк та Луцький р-н), об’єми котрих збільшилися на 77,2%. Завдяки цьому область вже пройшла до сімки лідерів за загальною площею введеного в експлуатацію житла на тисячу жителів.

Окрім того, за підсумками півріччя Волинь отримала третє місце за показниками народжуваності та за динамікою експорту, увійшла до четвірки регіонів із найнижчою часткою працівників, котрі вимушені працювати неповний робочий тиждень, найбільшим зростанням промисловості та найбільшим об’ємом освоєних капітальних інвестицій та одного жителя. Загальний обсяг капінвестицій на Волині виріс у порівнянні з січнем – червнем 2014-го у 1,75 рази – це рекордне досягнення».

gubery-1